Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumot van aki végig...

Magnéziumot van aki végig szedte? Teljes képzavar van nálam.

Figyelt kérdés
90 %-ban azt olvasom itt, hogy 36. hét után nem szabad szedni a magnéziumot. Nekem a dokim csak legyintett erre a "fájásgyengeséget stb. okoz" témára, és mondta, hogy nyugodtan szedjem végig. Az első lányomnál is végig szedtem, és túlhordtam 10 nappal, de gondolom nem ez miatt!?
2010. ápr. 23. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

36ik héttől nem kell szedni,csak ha vmi extra okod van rá,pl begörcsölsz nagyon.Egyébként viszontnem tesz jót a méhtevékenységnek.Valami ilyesmit olvastam. É már nem szedem 2 hete.


36 km

2010. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
velem is leállíttatta az orvos a 36. héten,pedig az 5. héttől szedtem.
2010. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én nekem orvosi utasításra végig kellett szednem.Az elején fenyegető vetélés miatt, a végén pedig koraszülés miatt, napi 3-szor 3-mat.A 35.héten infuzióban is kaptam.Majd a 37.5 hetesen pedig magától megindult a szülés.
2010. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem a keményedésen kívül semmi panaszom sem volt/van. Nem görcsöltem, stb. Nem értem nekem miért kell szednem. Na mindegy.

Köszi a válaszokat.

2010. ápr. 23. 12:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én erről eddig csak a védőnőmet kérdeztem meg,a dokit kedden fogom.a védőnő azt mondta h ezzel nem muszály leállni,mert a magnézium nem fogja ggyengíteni a fájásokat ha esetleg jönnének.azt mondta h a görcsoldók szedésével kell leállni 36 hetesen ha vki szed,pl panangin.
2010. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Görcsoldó a panangin? Én magnézium helyett kaptam, soha nem görcsöltem, csak a külső méhszájam kinyílt valamitől.
2010. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen görcsoldó a Panangin,a szülészeteken ezt adják,MagneB6 hiányában.
2010. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 37. héttől azért mondják, hogy nem kell szedni, mert ha beindul a szülés az már nem gond, nem lesz koraszülött a baba.

Különben én is szedtem a 37. hétig, egy héttel továbbhordtam aztán a vége sajna császár lett. 36 óra vajúdás után. Nem gondolom, hogy nagy összefüggés van, de nem tudom.

különben kint élek Németországban és itt nem ajánlják. Az otthoni orvosom meg állandóan azt mondta, magnézium, magnézium, magnézium.

Itt járt hozzám a születés után egy bába, és ő rákérdezett, hgoy nem lehet-e, hogy túl sok magnéziumot szedtem a várandósság alatt. Azt hiszem a baba volt túl sírós.

2010. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem a dokim azt mondta,hogy erről is(mint minden másról pl H1N1) nagyon megoszlanak az orvosok véleményei.Van aki szerint abszolút felesleges szedni,mert nem használ semmit,mások esküsznek rá.Azt mondta ha szedem,ártani nem ártok vele-és ez a lényeg.

amúgy én azt hallottam(az 1.szülésem után a szobatársamtól)hogy a nagyon sok magnézium szedése miatt nagyobb babák születnek.aztán ki tudja mi az összefüggés,és mivel :-)

2010. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
A betoltott 36 het utan mar nem kell szedni.
2010. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!