Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4hetes vagyok és néha begörcsö...

4hetes vagyok és néha begörcsöl a hasam neha kicsit neha pocit erosebben mintha megjonne. Ugye normalis?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
hát mivel 4 hetesen pont kb ideje van, hogy megjöjjön, nyilván meg is fog jönni.
2016. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miert kell ijeszgetni a masikat ilyenekkel? Hogy jonne mar meg ha 4 hetes terhes vagyok? Elvileg azert gorcsolok meg nyulnak a szalagok....
2016. szept. 1. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első azért írta, amit írt, mert hivatalosan a terhességi kort az utolsó menstruáció első napjától számítják (tehát tulajdonképpen egy olyan dátumtól, amikor még nem is vagy terhes, csak kb 2 hét múlva, peteéréskor leszel az). Ezzel a hivatalos számítással a 4 hetes terhesség azt jelenti, hogy kb 2 hete volt a peteérés, így a napokban dől el, hogy megjön-e a menstruáció vagy a 2 héttel ezelőtti peteéréskor megtermékenyülés (azaz teherbeesés) történt, így 4 hetes terhes vagy. Pl egy 28 napos szabályos ciklust feltételezve augusztus 4-én volt az utolsó menstruáció, 17-e körül peteérés és ha sikeres volt az együttlét, akkor ugyanekkor megtermékenyülés is. Elvileg ez esetben szeptember 1-jén kellene megjönnie és ha nem jön meg, mert az illető terhes, akkor szeptember 1-jén 4 hetes terhességről beszélünk.

Mivel te 4 hetes terhességet írtál, az a hivatalos számítás szerint pont a következő menzesz napjára esne, ha nem volt teherbeesés.

Feltételezem, hogy te a megtermékenyüléstől (azaz az együttléttől) számoltad a 4 hetet, ami a hivatalos számítási módszer szerint 6 hetes terhességet jelent.

És a kérdésre válaszolva: gyakori az első hetekben menstruációs fájdalomra emlékeztető görcsölés, sokszor a 12. hétig is eltart, készül a méh a terhességre. Ha nem vérzel és a fájdalom nem elviselhetetlenül erős oldalra kisugárzó, akkor nincs baj. De ha vérzést tapasztalsz (akár barnás folyás formájában) vagy a fájdalom nagyon erős, akkor érdemes orvoshoz menni minél előbb 39+1 hkm

2016. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor most nem is vagyok terhes????
2016. szept. 1. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
4 hetesen még nem nyúlik semmi.
2016. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szeded egyáltalán, hogy terhes vagy?
2016. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pozitiv a tesztem... honnan szedem.....
2016. szept. 1. 20:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miutan teszteltel egy pozitivat ,akkortol vagy 5 hetes terhes.4 hetes terhesseg nem létezik jol irjak a többiek.De egyebkent igen ez a néha gorcsolgetes normalis.,sot a kicsit erosebb görcs is ,egeszen addig mig elviselheto,illetve nincs vérzés.
2016. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 hetes várandósság a kimaradt menszi első napja. Rá egy hétre vagy 5 hetes.
2016. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!