Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki semmit nem kíván?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni, ha valaki már járt így.

19+4 hetes vagyok, azonban már több mint két hónapja nem eszem húst, illetve csak néhány felvágott vagy épp nagy ritkán egy virslis péksüti megy le. Főzve és sütve sem megy egy-egy falatnál több. A gond az, hogy emellett igazán a tejtermékeket sem kívánom, a péksütiket meg letettem, mert annyira felpuffadok tőlük, hogy egyszerűen órákig fáj csak a hasam utána. Eddig a tészták jöhettek, viszont tegnap és ma ettem tejfölös tésztát pl. Azonban egy nem túl nagy adagtól, ma úgy megfájdult és olyan puffadt lettem, hogy este 7kor még azon kívül egy falatot sem tudtam enni. Pedig az délelőtt volt... A reggeli sem igazán megy, akkor is csak Gyümölcs pl barackot, dinnyét eszem relatív sokat, de mást nem igen. Az a problémám, hogy itthon már kapom rendesen, hogy le fogok betegedni, ártok magamnak és a babának, kórházba fogok kerülni stb Őszintén már kedvem sincs enni... :(

Kinek mi vált be a várandósság alatt?

Előre is köszönöm a segítséget!


2016. júl. 19. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
15 hetes vagyok,ugyan igy vagyok majdnem mint te! Nem kivánok enni,undorom van az ételektől,ha 10 fajta van se kivánom,na de mikor már ugy fáj a gyomrom délben hogy ájulás kerülget akkor erővel magamba tunkolok valamit,aztán gyümölcsöt eszek és este megint az eröltetett evés! Lányom betegségénél nem aludtam majd 2 napig na akkor a faradtság meg minden egyben olyan farkas éhséget hozott rám,hogy nem birtam jól lakni,de sajna ez egyszer fordult elő!
2016. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
uhh, nem irigyellek, pedig ez az 1. trimeszterben szokott lenni, hogy nem bír enni a kismama. próbáltad már, hogy csak egy kicsit eszel mindig, vagy már egészen pici mennyiségtől is puffadsz? védőnődet nem kérdezted erről? a gyümölcs am nem baj, sőt kifejezetten jó a babának a sok vitamin. vagy esetleg ha egy kicsi húst sok gyümölccsel vagy zöldséggel ennél?
2016. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De jó nektek! Mondjuk legalább nem fogtok 20 kilót hízni, az már biztos. Én egyébként ennék gyümölcsöket meg zöldségeket, az legalább egészséges is, és tudod mit próbálj? Levest! Na nem a zacskósat, hanem friss levest, amelyiktől úgy gondolod, hogy nem undorodsz. Ha mégis, akkor próbáld a gyümölcs leveseket!Mondjuk gabonapelyheket próbáltad? És ha nem megy a tejtermék, ott a rizstej, zabtej, kókusztej stb...????
2016. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, szenvedés a délelőtti evés. Aztán jobb lesz. Sajnos sokszor az undor kerülget reggelente de betuszkolom az ételt. Igyál gyömbéres üdítőt szénsavasat. Az némileg segít. Meg én úgy szoktam hogy vízzel nyelem le a kaját akkor nem kell rágni. Kitartás! 33 hetes kismama
2016. júl. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, mennyit híztál a terhesség alatt???
2016. júl. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, úgy látom nem vagyok egyedül ezzel a gonddal, csak nem nagyon hallok ilyet a környezetemben, hogy ez lenne a gond. Az igazság az, hogy túlsúllyal is indultam anki, 71 kg-mal, de úgy hogy nem voltam sosem rosszul, bőven 70 alatt vagyok. Ahogy olvasom a gond inkább az ellenkezője szokott lenni. Na ma megyek úgysi védőnőhöz, rákérdezem. Délelőtt 1-2 barack megy csak, meg a tejeskávém, mást nem is próbáltam, mert semmi sem megy. Ma azért egy fél teljes kiörlésű kifli már lement, de.... Mindent hozna szegény párom, csak sose tudom, h mit hozzon. Sajnálom, mert látom, hogy aggódik értünk, de tanácstalan vagyok.

Jó, azért még nem katasztrófális a helyzet, csak így nem hiszem, hogy a második felét kihúzhatom gond nélkül. Na meglátjuk mit mond a doki és a védőnő.


Mégegyszer köszönöm!

2016. júl. 20. 08:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem ez el fog múlni! Nem létezik, hogy 9 hónapig hányingered legyen...szegény!
2016. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Védőnő szerint lehetséges, hogy a terhesség kihozott valamilyen glutén, liszt vagy ehhez hasonló érzékenységet és ezért fájhat a hasam a pékáruktól és tésztáktól. Szerinte mielőtt túlaggódjuk a dolgot próbáljak meg többször keveset enni, de úgy, hogy eszem vagy teljes kiőrlésű pékárut vagy nem búzából készült termékeket. Azonban, ha tudok zöldséget és gyümölcsöt enni az jó és nincs semmi gond nálam szerinte. :)

Hát most elmegyek veszek ilyeneket és remélem azzal jobb lesz :)

2016. júl. 20. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha pekarukat es tesztakat nem eszel azzal nem artassz semi a babadnak sem magadnak,hiszen ezek csak hizlalnak,puffasztanak ,semi ertekes tapanyag nincs bennuk csak folosleges szenhidratok.En az ilyen agyoncukrozott lottyoket sem ajanlanam,mint gyomber,mert csak folosleges kilokat szerzel majd fogyasztasukkal,inkabb probald ki a szodat,citrom karikaval nagyon finom es husito.En is hasonlokeppen vagyok egyebkent,van ugy hogy egesznap szinte semmit nem birok enni.Szerintem ne eroltess semmit inkabb probalj a tested jelzesere figyelni,es ugyis erzed majd MIT kivansz ha mar igazan ehes leszel.En pl.ma is csak dinnyet,es sargadinyet,ill .vacsorara tojast rantottat ettem .Ez nem sok de nem eroltetem,inkabb keveset de AZT Jo etvaggyal.16h km
2016. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!