Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki aki esetleg tudja,...

Van valaki aki esetleg tudja, hogy a verkepben mit jelent az RBC es a HCT? Es esetleg hogyan lehet optimalizalni? Az enyem alacsony s a doki azt mondta nem kell tenni semmit, mert nem nagy a kulonbseg de engem zavar. Koszi 12 hetes km

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a doki azt mondta, hogy nem gond, akkor ne izgulj. Ha rosszat jelentene, akkor biztos mondta volna. Nekem a 12 hetesen 1 eltérésem volt, a 16 hetesen már 3, de azt mondták, hogy minden rendben. Egyre "rosszabbak" lesznek az eredmények, de ez terhesen normális. Majd ha valami olyan eltérés lesz, ami rossz, akkor szólnak!

Ne parázzzzzzzz!!!!!!!!!!!!

2009. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a HCT=haematokrit, RBC=vörösvérsejtszám
2009. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A HCT (hematokrit) a vér alakos elemeinek és a plazmának az arányát mutatja meg. Ha alacsonyabb az értéke, akkor javasolt több folyadékot inni.

Az RBC (vörösvértest szám) a terhesség során csökkenhet, az anémia tünete lehet. Az anémiát viszont a szérum vas értékkel és a hemoglobinnal (HBG) együtt kell értékelni.


Hallgass az orvosodra, ő tudja mire kell majd odafigyelni a következő laborodnál. Ne aggódj!

2009. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd le az eredményeidet!!Nekem is alacsony volt a hematokrit0,376 a másik úgy van írva:vörösvérsejt,az 4,09 nekem és vasat írt föl (1db/nap) a doki.Most már 2db/nap.Ha valaki súlyosan vérszegény az vetéléshez vezethet.Ez biztos nem áll fönt nálad csak írtam.32 hetes
2009. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16.51 vagyok Ne izgulj egyébként az orvos tudja.A terhességgel sok adat megváltozik,de a laborban nem lehet átállítani,hogy terhes vérkép és normál vérkép.Így vannak eltérések.Egyébként az előző válaszoló tökéletesen leírta.
2009. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
HCT33,8 36-a min., RBC 3,8 4-a min de a vasam jo az 27,9 a min11,6
2009. ápr. 23. 16:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Megint 16.51-es a Googleban próbáltam pontosan utánanézni és mintha mindíg arra jukadtam volna ki,hogy a vérszegénységgel függnek össze ezek az eredmények.Te esetedben enyhe,de a terhesség előre haladtával csökkenhet legalábbis nekem ezt monta a doki.Szerintem neked is ez lehet.A dokim mondta hogy a vashiánynál a Hemoglobint és a Hematokrit kell nézni és nem a vasat.Ha mész körzeti orvoshoz mutasd meg neki is.Parázni nem érdemes,de biztos ami biztos kérdezz rá pontosan.jó babavárást :-)
2009. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!