Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok az utolsó...

Hogy bírjátok az utolsó kritikus időket? Amíg még nem kéne hogy beinduljon a szülés?

Figyelt kérdés

Főleg akiknél kicsi lesz a korkülönbség a gyerekek között.A védőnő szerint kezd vizesedni az arcom,a doki szerint sem húzom a kiírt időpontig...most 34+1hetes vagyok.Még egy csomó dolgom lenne,de egyszerűen nincs időm módom a majdnem 18hónapos örökmozgó fiam mellett csinálni.Mi lesz ha nem leszek kész mire a baba jönni akar?Apa csak 7végente van itthon.

ki hogy vészeli át ezt a 30-37.hét közti időszakot stressz nélkül?


2010. ápr. 13. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nekem nincs itthon kicsi gyermek, de én is nagyon nehezen bírom már. 29 hetes vagyok. Volt egy sürgősségi császárom nem egészen 2 éve a 31. héten preeclapsia miatt. A kis fiam sajnos csak 8 napig maradt életben, mertnagyon pici volt. Szóval elhiheted, hogy most mit összeaggódom magam. Megint kisfiút várok. Sok egészségi panaszom van. A doki szerint is jó, ha ezek mellett a bajok mellett kihúzzuk a 37. hétig. Veszélyeztetett vagyok, és alig merek valamit csinálni.Szép apránként próbálom a dolgokat elvégezni, de így is nagyon elfáradok.Ott lebeg sajnos állandóan a fejünk felett demoklész kardja. Bármikor adódhat valami, ami miatt be kell vonulni a kórházba, és akkor mi lesz? Félek, hogy nem leszek kész a dolgokkal addig amég a kicsi jön. Persze van segítaségem, de az ember akkor nyugodt, ha ő is jelen van a dolgok elvégzésésnél. Én minden nap hálát adok a sorsnak, hogy egyben vagyunk még és nincs semmi gond. Minden nap ajándék. Sokat beszélgetek gondolatban a kisfiammal, hogy minden rendben lesz. Nézegetem az ud-s fotóját, és akkor kicsit erőre kapok. Igazából nem tudom, Neked mi segíthet átvészelni ezt az időt, de az biztos, hogy sok nyugalomra és pihenésre lenne szükség.
2010. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFFért!

Első válasolónak szeretnék írni egy pár szót!

Kitartás és minden jót kívánok neketek! Nagyon nehéz lehet neked, sajnálom, de remélem most minden rendben lesz veletek! Kitartás és sok egészséget kívánok!

2010. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, én első babát várom, 31 hetes vagyok. Nekem egyáltalán semmi panaszom nincsen, a hátam fájt a 24.héttől, de vettem szoptatós párnát, azt használom, és egyáltalán semmi panaszom. Nem vizesedek, nem vagyok rosszul. Enni is tudok rendesen. A szüléstől rettegtem, de mint kiderült, programozott császárom lesz a szemem miatt, így arra készülök lelkileg, valahogyan lenyugodtam.

A babáról vannak UH képek, azokat szoktam elővenni. Már mindent megvettünk, ami kell.

Ami viszont nekem is rossz, az az, hogy nem élünk együtt a Párommal sajnos még. Majd összeköltözünk, de még nincs rá lehetőség, majd nyár végén valamikor. Ő dolgozik, össze-vissza műszakokban, ezért kb heti 2 napot vagyunk csak együtt. Nos, én az Ő közelségét hiányolom. Emiatt szoktam kiakadni s elég sokat veszekszek szegénnyel, pedig Ő sem tehet a dologról. Szóval nekem ez a lelki oldal hiányzik, a mindennapos együttlét, a sok sétálás, a közös élmények, amikre vágynék :(

De ezt leszámítva nem vagyok egyedül, anyummal élek, Ő jön velem sétálgatni, fagyizni. Még ugyanúgy járunk vásárolni, én ugyanúgy cipekedek és lépcsőzök, mint a terhesség előtt. Alapból sem voltam vékony, volt hasam előtte is, ezért még most, a 31.héten sem látszik, hogy babát várok.... Ezért pl nem adják át a buszon a helyet az emberek, nem kapok a környezettől plusz kedvességet, de nem baj, szerintem ez már így marad.

2010. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Kedves 1.válaszoló,nagyon drukkolok nektek,hogy most minden rendben legyen!!!!

nálunk már elvileg csak egy szekrénysor hiányzik,most 7végére tervezem a szoba kisebb átalakítását,már toborzom a férfierőt :-)

csak így is nagyon aggódom,Igaz a doki szerint mindig minden rendben,a 24.héttől nem nyílt tovább(eddig,holnap kiderül) 3100nál a méhszáj.De ugye az emberben benne van az az egészséges félsz.Beszélgetek a pocaklakómmal,hogy még meddig kell kötelezően benn maradnia,és sajnálja anya ha nem tud vele annyit foglalkozni,annyit pihenni,mint szeretne,de a bátyó nagyon nyüzsgő.

2010. ápr. 14. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:
AZ első válaszoló vagyok. Nagyon köszönöm mindenkinek a jó szavakat és a biztatást. Igazán kedvesek vagytok!!!
2010. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!