Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami tippetek mitől...

Van valami tippetek mitől viszketek?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok,kb 24 héten kezdődött az egész testet érintő viszketés,hívtam a nőim kivizsgálták májam rendben van,bőrorvosok nem találtak semmit,gondoltam terhességi cukrom lett de ma kiderült h az is rendben van,közben csináltak még egy májtesztet rendben van újra,csak most nincs több tippem mitől viszkethetek.Allergia orvosnál is voltam aki kijelentette tesztek alapján mindenre allergiás vagyok,de semmi nem változott az életemben a 24 héten és azóta se,burokban még nem élhetek és enni is kell .ma vettem calcium +d3 vitamint mert elkezdett görcsölgetni a lábam és kezem,az szerintetek fog használni vagy lehet e szedni terhesen még mennyit?köszi
2016. jún. 21. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A lábgörcsre magnéziumot szedj.


A bőröd meg?

Sok kismamának ki van száradva a bőre is (nekem is), ilyenkor viszket. Én rendes testápolót használok, de gyakrabban kell, mint nem terhesen.


Valószínűleg elmúlik, ha megszülsz.

2016. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Naponta 2x reggel este zsíros testápolóval kentem magam,szedek magnéziumot de nem használ,azért gondoltam a calciumra
2016. jún. 21. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó hetekben volt ilyen, a karjaim, làbaim és a hasam iszonyatosan viszketett, piros foltokban ki volt száradva, ahogy megszületett a lànyom elmúlt. Az egyik csecsemős nővérrel beszèlgettem, ő mondta hogy a lànyànak ez volt és valami olyasmit mondtak neki hogy allergiàs a babàra. Nagyon hülyén hangzik, de ha azt nézem hogy keresztanyám a saját tejére volt az...
2016. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A viszketésre sajnos nem tudok mit írni, de lábgörcsöm nekem is volt. Szedtem rá magneb6-ot, ittam magnéziumos pezsgőtabit, de nem segítettek. Utána ajánlotta sógornőm a magnerotot. Na, azt szedtem egy hétig és segített. Utána abbahagytam, mert a 37. hétbe léptem, de szerencsére a lábgörcs nem jött vissza.
2016. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én epés vagyok és rettenetesen viszketek. Megmondta a doki, hogy a terhesség alatt ezt váltja ki az epepangás, illetve sokkal többet is görcsölök mint előtte.


[link]


Nem mondom, hogy biztosan az, de nekem egyből rávágta a doki, hogy attól van (bár előtte is volt baj az epémmel így nem tippelgetett) szerintem nézesd meg ha a többi tünet is stimmel, mert egy epegörcsöt nem kívánok senkinek ... :/ engem a terhesség alatti első görcsnél a mentő vitt el :(


18hkm

2016. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem jövő héten lesz az epeműtétem (18 hetesen), de nem viszketek. Szóval ez azért nem törvényszerű...
2016. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem persze nem az, de okozhatja és olyan akinek sose volt vele baja nem is gondol rá 😕 5ös voltam
2016. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kalciummal légy óvatos, mert egyes vélemények szerint hozzájárulhat a méhlepény idő előtti öregedéséhez.
2016. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Epe kizárva mert évente kell járnom kontrollra mivel már volt epemutetem,és mint kiderült a Femibion terhesvitamin okozta,abbahagytam rá 2-3 napjára már múlóban volt,calcium jó volt a lábgörcsre,de 2 drb vettem be,és abbahagytam mert dokimmal nemtudtam megbeszélni úgyhogy jelenleg magne b6 pezsgőtabletta és c vitamin,2 hét múlva megyek hozzá,akkor megbeszélem vele h milyen vitamint lábgörcsre mit,
2016. jún. 27. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!