Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31. hétben vagyok és egyik...

31. hétben vagyok és egyik napról a másikra nagyon nehezen viselem a terhességet. Lesz ez még jobb is a végéig, vagy egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki félre értene: a babát nagyon várom, örülök, hogy megszületik. A párommal szeretjük egymást, mindenben segít, amiben tud és engedem. De egyszerűen már nem érzem jól magam a bőrömben. Fizikailag és mentálisan is zavarnak dolgok, kicsit úgy érzem, hogy a terhesség most már "börtönbe" zár. Nagyon aktív voltam baba előtt és eddig is, pár hete hagytam abba csak a munkát, pedig egész nap úton voltam, de nem volt megterhelő, élveztem. A hasam hatalmas, ennek ellenére az elmúlt heteket külföldön töltöttem és barátokkal, jöttem, mentem, pörögtem, úgy éreztem, hogy csinos vagyok és fiatal, egészséges. Úgy képzeltem, abban bíztam, hogy ez így marad a végéig, de most a testem bejelzett. Tegnap reggelre akkorára dagadt a lábam, hogy egyenesen groteszk, nehézkes minden mozdulat, a lakásból sincs kedvem kidugni az orrom. Ha a tükörbe nézek, akkor az eddigi elégedett mosoly helyett a borzalom ül ki az arcomra és legszívesebben bőgnék. Éjszaka arra ébredtem, hogy borzalmasan fáj a fogam, találtam egy lyukasat, pedig eddig az sem volt. Vadul nekiálltam a lakás nagytakarításának, ahogyan minden pénteken, de csak a konyhával végeztem felületesen és már most hulla fáradt vagyok és egyszerűen nem bírok állni a lábaimon (pontosabban cölöpökön). Két betervezett baráti találkozót lemondtam, mert egyszerűen nem akarom, hogy jöjjenek és lássanak.

Más is tapasztalt hasonlót? Van megoldás, tehetünk bármit ez ellen, vagy magától is változni fog?


2008. szept. 26. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez természetesde próbál magad elfogadni,mert ez is te vagy.Nyugodtan talizz ismerősökkel,hidd el sokan irigyelnek ,mert terhes vagy.Néha én is elbozadok azo,hogy mi lett belőlem,én is örökmozgó voltam eddig,de mióta nem tudom a régi dolgaimat csinálni,néha komoly depis vagyok és én is azt érzem,mintha börtönbe lennék.De olyankor a picikémre gondolok és eszembe jut,hogy ez csak egy átmeneti állapot és nem sokára vissza kapom a testem.

Minden jót!

39 hetes kismami

2008. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is a 30. hét körül éreztem magam a "csúcsponton" közérzetileg.Még az első harmadban sem volt ennyire "terhes" érzés babát várni:)Nekem most lett jobb, szinte egyik napról a másikra, 35 hetes vagyok.A baba leszállt, valószínűleg ezért.

Egyébként kicsit én is úgy éreztem magam, mintha enyhe depressziós tüneteim lennének, befeléforduló voltam és nyügős, senkivel nem akartam találkozni, úgy éreztem magam, mint egy bálna, szóval nehéz volt a környezetemnek elviselni :) De pár hét és talán neked is sokkal könnyebb lesz!

2008. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!