Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 31. hétnél 12 kilónál...

A 31. hétnél 12 kilónál hízásnál tartok. Ez lehet attól, hogy lórúgásnyi vitamint szedek?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e, hogy ez a napi 2 elevit tabletta, egy folsav és hat db magneB6 tablettáktól van? Görcsölés miatt kell szednem, a dokim mondta. Odafigyelek pedig, mit eszem, de azért aggasztó, hogy összesen kellett volna ennyit felszednem az egész terhesség alatt.
2010. ápr. 12. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet, főleg ennyi mennyiségtől.Az elevitből miért kell 2őt beszedned?? Amúgy is kettőtöknek bőven elég vitamin meg ásványi anyag van benne. Nem a dokid akarom felülbírálni, távol álljon tőlem, de ez így soknak tűnik....
2010. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, lehetséges. Vagyis attól, hogy a multivitamin (Elevit) étvágyat csinál, a B6-ról a magnézium melett meg még nem is szóltam... :S

Szóval, ha nagy az étvágyad, akkor ezért hízhattál ennyit.

Ha viszont tudod magad kontrollálni, akkor lehet, hogy csak simán ilyen alkat vagy, az sem mindegy, hogy mennyiről indultál, - kg, cm.

Én pl. csak egy gyengécskébb vitamit szedek, negyed annyi dolog van benne, mint 1 Elevitben, 166 cm vagyok, és 85 kg-ról indultam, most vagyok 89 kg.

33 hetes kismama

2010. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin maga nem hízlal, hanem értvágyat csinál.

A magneB6-ot értem, hogy a görcsölés miatt szedned kell, de a napi két elevitet is az orvosod javasolta? Még sosem hallottam ilyenről.


Mit, mikor és mennyit szoktál enni és inni?

2010. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, lehet. Elevitből egy is bőven elég lenne, folsavat tartalmaz eleget, így azt sem kellene külön szedned, és a 6 B6 vitamin is étvágynövelő. Arról nem is beszélve, hogy segítik a tápanyagok felszívódását, tehát jobban gyarapszol ugyanannyi tápanyagtól.
2010. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy lehet vitamintól.

Én ehhez képest óriás adagokat szedtem minden alkalommal (Lenkei-féle adogok) és normál volt a hízásom.

Figyelj oda az étkezésre. Csak attól hízol, a levegőtől nem...

2010. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a 29. hétig nagyon gyorsan híztam (az utolsó 2 hétben 1,8 kilót). Aztán azt olvastam, hogy a B6 hízlal. Hát, én tömtem magam Magne B6-tal... Na, egyből át is tértem magnesium citrátra, abban nincs B6. Ugyanannyit ettem, mint előtte, és a következő 3 hétben fél kilót híztam összesen. Tehát azelőtti 2 hétben heti 900 grammot, aztán 3 hétig heti 170 grammot. Nem mindegy! Én 29 hetesen tartottam 12 kilónál (ki is voltam rendesen), de mostmár jobb az átlagom: 33 hetesen 13 kiló. Javaslom, te is hagyd el a B6-ot (a Magnesii Citricit ha a doki írja fel, sokkal olcsóbb), szerintem jobban jársz!

Nem okoskodni akartam, csak a saját tapasztalatomat írtam le. Én hálás lettem volna, ha valaki hamarabb szól! Ez a negyedik terhességem, mindig szedtem a Magne B6-ot, és soha nem mondta senki, hogy esetleg attól hízok olyan sokat...

2010. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy én is nagyon odafigyeltem, sőt tornáztam is minden nap, de amíg a Magne B6-ot szedtem, hiába. Azóta bátrabban is eszem, tornázni se nagyon tudok, mégis sokkal kevesebbet híztam. Utolsó
2010. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A B vitaminok tényleg étvágyat csinálhatnak, de ha jól olvastam, a súlygyarapodás felét a nők a 20-30 hét között szedik föl átlagban, sokan fogynak is a végefelé már, szóval kár mindent a vitaminokra fogni.

Én a 30 hét után két-három naponta vennék be Elevitet csak, ilyenkor már folsavra sincs úgy szükség, mint az első trimeszterben. Ha valaki kiegyensúlyozottan, odafigyelve eszik, tök felesleges ennyi plusz vitamint bevinni, csak kiürül.

2010. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hízni tuti, h nem a kajáktól híztam, mert inzulinproblémáim vannak, es eleg komoly dietat tartok... Folsavat és B-vitamin komplexumokat viszont a méhem állítólagi vérellátottsága miatt szedek. A méregtelenítő enzim serkentésére. Az elevitet egyre csökkentem az utolsó 9 hétre, aztan meglatjuk. Remelem, most mar nem no rohamosan a sulyom.

:)

2010. ápr. 13. 05:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!