Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen káros következménye...

Milyen káros következménye lehet a szolinak a babára nézve?

Figyelt kérdés
A védőnőm ugyanis azt mondta, nyugodtan mehetek szoliba...
2008. szept. 25. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem tudom hogy hány hetes vagy, de a meleg vérbőséget okoz ami esetleg vetélést okozhat. Én ezt hallottam.

Boldog babavárást!

2008. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy a meleg miatt nem lehet. Pont ezért nem ajánlatos a napozás sem.
2008. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Menjél nyugodtan. Nincs ott olyan meleg, hogy baj legyen. Kapcsold be a ventilátort. A pocidat pedig takard le. Persze nem kell tulzásba vinni a "napozást", de ha eddig szoliztál, nyugodtan lehet ez után is.
2008. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!Én 33 hets kismama vagyok nagy szoli járos voltam ,de terhes maradtam és az orvosom nem igazán engedte.Azt mondta hogy nem valami jo a babára tekintve.Meleg véget.Így ki hagytam ,majd jövöre.Előbb a baba.Jo baba várást!!!
2008. szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Egyébként 29+5-nél járok, a 27. hétig hetente, kéthetente mentem 5 percre szoliba, de itt leálltam ezzel is. Csak azóta se hagy nyugodni, hogy mi van, ha mégis bajt okozott...
2008. szept. 25. 23:03
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Szia, az Én orvosom, és a védőnőm szerint is semmi akadálya a szolizásnak úgy félidőig, persze mértékkel, csak félidőtől nem ajánlották, de különösebb okot nem mondtak.
2008. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Különösebb maradandó károsodást szerintem nem okoz a babánál, de az első trimeszterben nem ajánlják, utána meg csak nagyon rövid időre, mert felmelegíte a méhet és az nem jó a babának se.

Egyébként nem értem minek jár egy terhes nő szoliba ha utána meg aggódik hogy "jajjj most vajon bajt okoztam e". Ha nem akarsz bajt és feleslegesen aggódni akkor egyszerűen ne menj szoliba, ezt a 9 hónapot szerintem ki lehet bírni. Persze felfogás kérdése az egész. Egyébként ha meg bármi káros következménye is van, nem mindegy mostmár, mert eljártál... Előtte kellett volna inkább utána olvasnod, nem?

2008. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Én meg azt nem értem, hogyha valaki kérdez valmit, mert ez az oldal erre való, akkor miért kell lehordani?

Szerintem az, ha valaki babát vár ,nem ok arra, hogy mindennel hagyjon fel, hajfestés ,szoli, torna stb...

Mindent mértékkel, ezen van a hangsúly!

Én hisztériának tartom azt, hogy van aki a haját sem meri melíroztatni , 8 hetente, és szoliba elmenni kéthetente 5 percre. Nekekm is kell a jó közérzetemhez, az ,hogy továbbra is jólápolt legyek. Nagyon visszataszító szerintem ,amikor egy kismama lenőtt hajjal, egészségtelenül fehéren, igénytelenül néz ki. A szoptatással együtt azért nem is olyan rövid időszak az, amit a baba miatt óvatosabban kell vennünk. De a mértékkel való szolizás szerintem nem ártalmas egyáltalán. Én jártam a terhességem végéig. Nevetségesnek tartom ,hogy a napozás is ártalmas, persze 45 fokban egész nap, igen.

Most várom a negyedik babámat, de ami kialakult a terheség körül, mármint az, hogy minden ártalmas, szerintem hisztéria. Kevés a szülés, mindenki tökéleteset akar még ebből is, ami nem a szoláriumon és egyebeken múlik, hanem sokszor még ma sem ismert genetikai defekteken, aminek sem az orvosok, sem a kutatók nem tudják az okát. De szűrni sem igazán ,inkább rémiszgetnek mindennel és azt mondják, ha valamir kérdez az ember, hogy a biztos az, ha nem..

Elnézést, talán kicsit hosszú lettem ,de csak azt akartam érzékeltetni, hogy a józan ész mindennél fontosabb!!


27 hetes kismama

2008. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki fehér még nem igénytelen véleményem szerint.

A szoli meg egyébként is kérdéses egyáltalán egészséges e még egy nem terhes embernek is. Én nem azt írtam hogy ne járjon, de ha már jár 20 héten keresztül akkor minek kérdezi már meg hogy ártott e? Nem mindegy, hiszen már járt sokáig, és változtatni meg úgy se tud már rajta.

2008. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy igénytelen a túlzott fehérség, hanem szerintem egészségtelen kinézetet ad. Olyan "penészvirág" jellegű. De teljeden mindegy, én sem vagyok koromfekete. Sőt... A szolárium meg a napozás körüli vita meg olyan, mint a pár évvel ezelőtti koleszterin cirkusz a tojásokkal. Ma már pont az ellenkezőjét állítják erről is. Ha meg esetleg most kezdett aggódni, nem véletlenül, mert állandóan rémisztgetig az embert, akkor miért ne kérdezhetné meg?
2008. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!