Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg szinte mindenkinek...

Tényleg szinte mindenkinek ilyen rosszak a tapasztalatai a védőnőkkel, és orvosokkal?

Figyelt kérdés

Számtalan kérdésben olvasom, hogy a védőnő hülyeségeket beszél, a doki pedig nem törődik a kismamával. (Hagyja, hogy vérszegény legyen, nem látja el tanácsokkal stb...)

Lehet, hogy én vagyok az egyetlen szerencsés az országban, mert az én védőnőm értelmesnek tűnik, nem szekál, és válaszol a kérdéseimre. A dokim elvégzi a szükséges vizsgálatokat, egyértemű utasításokat ad, hogy mikor mit tegyek, és ha kérdésem van vagy segítségre szorulok, akkor elérhető, és segít. Kicsit úgy érzem, mintha "divat" lenne lehülyézni a védőnőt, utálni az orvost, szidni a kórházak személyzetét! Van olyan is aki elégedett???


2008. szept. 24. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem nagyon rendesen védőnőm van, lelkiismeretesen végzi a dolgát, bármikor hívhatom, ha gondom van a mobilján. A nőgyógyászom is rendes, de ő az a halkszavú tipus, úgy kell mindenre rákérdeznem, viszont nagyon érti a dolgát, biztonságban érzem magam a kezei alatt. Úgyhogy én elégedett vagyok, ha nem lennék, akkor váltanék orvost, védőnőt nem lehet, de nőgyógyászt választhatsz magadnak.
2008. szept. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem a védőnőm és az orvosom is nagyon normális,egyik sem fogadott:) Én teljesen megvagyok elégedve velük.Ha bármi kérdésem van normális választ kapok,nem ráznak le hülyeséggel,nem zavarnak ki,hogy itt a köv.kismama,mennyek,hogy velük is foglalkozhasson :)

Én nem szidtam még eggyiket sem és nem is akrom :)

Minden jót

34hetes kismama

2008. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia


Én az orvosommal 100%-ig elégedett vagyok, mindent elmond, mindent részletez, időben tájékoztat és minden vizsgálatra időben küld, melyet előre elmond h mire száámíthatok.

A védőnő az ellenkezője. Tőlem kérdezte hogy mit hova írjon a kiskönyvben ,nem tudott egy kérdésemre sem válaszolni, 3 hete nem lehet elérni 21 hetes vagyok de ez idő alatt 1szer találkoztam vele 5 percre...no komment.r Lenne pár kérdésem amit eredetileg neki kellene közölnie, ehelyett itt a neten próbálom kideríteni.

Ennyit a divatról

21 hetes kismama

2008. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sajnos a terhességem alatt most ismerkedtem meg a 4.!!! védőnővel és valószínűleg még nem az utolsó. Ugyanis az én körzetemben helyettesítések vannak, míg megtalálják az állandót. Talán mondanom sem kell, mindegyik másként vélekedik dolgokról:(

Választott dokim van (nem szégyellem bevallani, legfeljebb majd mindjárt lehurrog valaki), aki az én városomban a legképzettebb , legalaposabb, legfigyelmesebb és ez mellett még emberséges is. Maximálisan elégedett vagyok vele (nem azért, mert fizetek érte)

2008. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is rendes, segítőkész a védőnőm. Bármiben segít, meg sem kell kérni, ő maga ajánlja fel mindig. Nem rémisztget, nem beszél hülyeségeket.

Az orvosom is nagyon rendes, bármilyen kérdésemre válaszol, kedves, közvetlen. És amivel még sokszor vádolni szokták őket, hogy csak a pénzre mennek, ezt egyáltalán nem éreztem. Az egész terhesség alatt háromszor voltam magánrendelésen, ha csak tehette inkább a kórházban találkoztunk, és ott nem is fogadott el pénzt.

Egyébként kutatók kimutatták, hogy a rossz, negatív élményeket, tapasztalatokat 28-szor több embernek mondjuk el, mint a pozitívat.

2008. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jól esik olyat is olvasni, amiben pozitív dolgok vannak, nem csak panasz és szidás:)
2008. szept. 24. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi gondom a védőnőmmel,de viszont ahhoz,hogy a dokimmal is elégedett legyek 130km-t teszek meg minden egyes vizsgálatra,laborra,uh.-ra...

Régen nem volt gondom a fogadott dokimmal,10 évig volt a dokim csak alkoholista lett....

És az is tény,hogy nálunk a 2 UH-s nőnek semmi keresnivalója nem lenne ebben a kórházban,csúnyán beszélnek,befüstölik a rendelőt,egy órás kávészünetet tartanak és nem egy dolgot néztek már el.

Szerintem ritka egy helyen megtalálni a jó orvost,védőnőt és Uh-ost.

Sajnos rossz tapasztalat.

2008. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

TE tényleg szerencsés vagy:-)

Én sem panaszkodom a védőnőmre, kedves, aranyos, segítőkész. De most helyettes van, és ő még jobb, még többet foglakozik a babával, még több mindent elmond, és még többet segít a jövőre nézve, felhívja a figyelmem arra, hogy mire kell figyelnem, hogy fejleszem a babám.

A nőgyógyászom nem volt fogadott, semmit nem mondott, hogy mit egyek vagy mit ne, mit csináljak vagy mit ne, szóval tényleg semmit. Akinél végül az utolsó vizsgálaton voltam, és nála is szültem, ő tündér volt:-))

2008. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én védőnőmről is csak jót tudok mondani, sőt Kozármislenyt és körzetét ellátó védőnők mindegyike maximálisan felkészült szakmailag, mindig kedvesek, segítőkészek.

A dokimról mindez már nem mondható el, pedig fogadott orvos. Nekem nagyon fontos a közvetlenség és kedvesség, ami nála meg is van, de hajlamos felületesen kezelni a dolgokat, oda kell figyelni, többször rákérdezni valamire, ami érdekel. Nem váltok orvost ennek ellenére, mert már 18 éves koromtól hozzá járok.

2008. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pozitív tapasztalataim vannak (Győrben). A védőnőm velem korabeli, normális, akár barátnők is lehetnénk. Azt tervezem, ha majd jön látogatni, sütök csokis muffint, már nagyon várom. Pedig ahogy olvasom sokan zokon veszik, hogy kijön a védőnő szimatolni. Azt hiszem ez hozzáállás kérdése (is).
2008. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!