Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magánsokihoz járok akkor...

Ha magánsokihoz járok akkor külön kell kérnem tőle a terhesgondozást vagy pedig be kellene jelentkeznem a helyi kórházba?

Figyelt kérdés
Illetve a terhesgondozáson mit csinálnak?magándokinál voltam 7-9-14hetesen.segítsetek kérlek mert a védőnönk az nem százas itt felénk.

2016. ápr. 24. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

nem pontosan értem mit szeretnél kérdezni :)

a terhesgondozás maga az, hogy havonta elmész a nőgyógyászodhoz, ő megnézi, hogy zárt-e a méhszáj, rendben fejlődik a baba, megnézimilyen vizsgálatokon voltál, válaszol a kérdésedre és elmondja, hogy a következő 4 hétben milyen vizsgálatokra menj el.

2016. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Én is magánba járok, 4 hetente kell mennem hozzá, ő ott mindent megcsinál amit kell. Megvizsgál, ultrahang és megbeszélünk mindent :) Egyedül a vérvételre kell mennem az Sztk-ba.

2016. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez helyfüggő. Nálunk (Szeged) magánba jártam havonta, de ez nem váltotta ki a kötelező sztk-s terhesgondozót. Ott mindig kérték a dokim utolsó leletét, mert ha jársz magánba, annyival más a terhesgondozás, hogy nem csinálnak hüvelyi vizsgálatot, de az összes többit igen: vérnyomás, súly, szívhang, lepény, áramlás, stb.


A kötelező genetikai UH-kat a klinikán csinálta a dokim, mert ott jobb a gép, illetve természetesen a végén CTG-re is a klinikára kellett járni.

2016. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.végülis erre voltam kíváncsi hogy ha havonta lát a magándokim akkor ez végülis maga a terhes gondozás! Ennek örülök mert nem szivesen dekkolnék órákat pluszba a kórházba...sajna elég hányós vagyok.
2016. ápr. 24. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Én hiába járok magánhoz, egyik héten muszájból be kellett mennem az Sztk-ba és ott közölte a doki, hogy márpedig nekem oda is kötelező járnom. Talán mert az én dokim nem a kiskönyvbe ír, hanem külön papírt ad és hiába mondtam, hogy van orvosom, nem hiszem, hogy elhitte, valószínűleg beskatulyázott a felelőtlen nők közé.
2016. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. én orvosom abba a kórházba szülész-nőgyógyász ahol szülni fogok. ő rendesen mindent beír a kiskönyvembe, pecsétel is. kórházba megyek (ingyen) vérvételre, genetikai uh-ra és majd nst-re.

de mondjuk a 91 napos igazolást is a kórházból kellett kikérnem, megírták, majd mondták, hogy várjak egy kicsit, megkeresik az orvosomat, hogy lepecsételje :)

szóval ott tud is mindenki a dokimról :D


utolsó, sajnálom, hogy neked nem így "működik" az orvosod, tényleg nagyon jó, hogy se nem kell várakoznom, se olyan nem matat bennem akit nem szeretnék ;)

2016. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én dokim osztályvezető abban a kórházban ahol szülni szeretnék szóval ez nekem is működőképes lenne csak a védőnő a beutalókat az sztk-ba írta meg (ez közelebb van hozzánk)így nem tudom hogy ettől függetlenül menjek e terhesgondozásra.genetikai uh-t magánklinikán csináltatok első babás vagyok nekem még ez nagyon új!
2016. ápr. 25. 12:05
 8/9 anonim ***** válasza:

ebben az esetben végképp az a terhesgondozás, hogy elmész a magándokidhoz ;)

de legközelebb mész hozzá, kérdezd meg tőle is, az a biztos :)

2016. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen meg fogom de annak még 3hét
2016. ápr. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!