Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet -e baj? 6 hetes terhes...

Lehet -e baj? 6 hetes terhes vagyok, s az első pár hétben Panadolt szedtem, ill. Strepsils torokcukorkát szopogattam (kb.10-et) - utólag tudtam meg, hogy nem lett volna szabad.

Figyelt kérdés

4 hétig beteg voltam folyamatosan. Aztán a kislányom kórházba került, és is mentem vele és ott is végig stresszeltem, nem aludtam szinte semmit 1,5 hétig.


Kialakuhat -e szerintetek ettől valamiféle fejlődési rendellenesség? Egy kis megnyugtatásra vágyom.


2010. ápr. 6. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Hát igen sajnos, ez egy eléggé kritikus időszak (még akkor is ha az első 2 hetet a beágyazódás miatt nem számolom).

Nagyon remélem, hogy nem lett semmi baja a babának.

Én mindenképpen konzultálnék egy orvossal.

2010. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

szerintem ne aggódj.Én ezektől sokkal komolyabb erősebb gyógyszereket szedtem,és nem lett semmi baja a babámnak.

Persze amikor kiderült,hogy terhes vagyok és is aggódva kérdeztem az orvosra, de azt mondta, ha ártott volna neki, akkor elsorvad.Engem emellett többször röntgeneztek is.

Szóval szerintem nem lett a babádnak semmi baja.

2010. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, felesleges.Egyik sem olyan erős gyógyszer.Amikor nem tudtam, hogy terhes vagyok, én is szedtem megfázásra is, alvásproblémámra is, sőt, gomba ellen is.A háziorvosom megnyugtatott.Azt mondta, gyakorlatilag 3 gyógyszercsoport van, ami tud rendellenességet okozni:pajzsmirigy gyógyszer, pszichiátriai gyógyszerek (skizofrénia kezelése) és még valami.Mi is már 16 hetesek vagyunk, az összes eredményünk eddig ideális.Pedig én is aggódtam az elején emiatt.
2010. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm, hogy írtatok, most egy kicsit megnyugodtam. Persze, elmondom az orvosomnak is, de oda csak jövő héten megyek,így előre kellett egy-két jó szó a tapasztalt kismamáktól, anyukáktól (elsősorban).KÖSZÖNÖM!
2010. ápr. 6. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem lesz baj.


Kb 3000 különféle gyógyszer van, ezei k9zül csak 41 okoz magzati károsodást. Ahogy az egyik előző váűlaszoló is leírta, három csoportba sorolhatók ezek a gyógyszerek. A PŐanadol épp nincs köztük, sem a lázcsillapítók, fájdalomcsillapítók, sem a6z antibiotikumok (ezektől szoktak parázni a kismamák.)


Itt vannak felsorolva a magzati ártalmat okozó gyógyszerek: [link] nemigen találsz köztük olyat, amivel egy átlagos, hétköznapi ember a mindennapokban találkozna, pláne nem vény nélkül.


Nyugi!!!


2 hetes kisfiú anyukája

2010. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!