Terhesség alatt hallgattatok zenét? Többi lent! Fontos!
Sziasztok! Elsőéves védőnő hallgató vagyok, és az egyik prezentációmhoz szeretnék ilyen formában is adatokat gyűjteni! Elsősorban az érdekelne, hogy reagált-e a gyermek az adott zenére, és ha igen hogyan, milyen intenzitással? Mit gondoltok, szerette vagy nem? Különböző zenékre különbözően reagált? Komolyzenére hogyan reagált?
Akik rendszeresen hallgattak zenét, később, a születés után felismerte-e a gyermek a hallgatott dalt? (akár azt is amit ti dúdoltatok) Esetleg hatott fejlesztően a hallására? vagy fejlettebb a hallása a kortársaihoz képest?
Esetleg tudtok foglalkozásokról, programokról pocak-zene témában?
Szívesen fogadok bármilyen történetet, apróságokat pocak-zene témában! Ha igen, hol?
Nem láttam összefüggést. Ugyanazokat hallgattam, amit előtte is, tehát amit én szeretek. Ez a poptól a komolyzenéig sok műfajra kiterjedt, techno is volt benne.
Pár hetesen egy perzsa popdal volt a kedvence, bármilyen sírásból ki lehetett hozni vele. Idővel megunta.
Egy éves korától a 3 tenor nyűgözte le, a Traviátát végtelenítve játszottuk neki, akár egy órára is le lehet kötni vele.
A hallás inkább mondókázás, ritmusos játékok alapján alakul ki. Velem például sokat játszottak 3-4 évesen szótag szóláncot. Néha tapsolva szótagoltak. Kiemelkedően jó volt a szövegértésem, 4 évesen magamtól megtanultam olvasni (azóta se jöttek rá a szüleim, hogy hogy csináltam), idegennyelvekre is fogékony vagyok.
Az énekhang szerintem teljes mértékben genetika, öröklés kérdése. Nálunk 50-50%-ban van a családban tehetséges énekes és fahangú, középmezőny nincs, csak a két szélsőség. Én fahangú lettem, pedig apám tanár és rengeteg energiát fektetett a fejlesztésembe, sikertelenül. A lányom 2 éves, már most jobban eltalálja a dallamokat, mint nekem valaha sikerült, pedig még beszélni se tud. Én soha nem énekeltem neki, csak az apja,illetve lejátszott zenét hallgatott. Neki biztos, hogy jó énekhangja lesz.
1. válaszoló:
Elismerésem :)
Esetleg mikor még magzat volt, és akkor hallgattál zenét, akkor reagált valahogy? Illetve amit akkor hallgattál, majd később a születése után is hallhatott, az hatott rá valamiképp? Például lenyugodott-e vagy mosolygott-e, esetleg pont az ellenkezője?
2. válaszoló:
Igen, erre is szerettem volna kilyukadni egyebek mellett! Valószínű, hogy felismerte a dalt, mivel ismerős volt neki még pocakból :) Az ismerős dallam biztonságérzetet nyújthatott neki, hisz a pocakban semmi káros külső hatás (értsd jól) nem érte, védve volt ellene.
Hasonló módszereket is szoktak használni. Terhesség alatt, lefekvés előtt egy csengőszót, vagy dallamot hallgatnak, ezáltal kialakítva valamilyen "esti rutint". Születés után a rutin ismétlése által különösebb gond nélkül megy a lefektetés, alváshoz készülődés, nyugodt éjszakákat teremtve ezzel :) Persze előbb-utóbb ezt kinövi/kinőheti, főleg ha abba marad.
Köszönöm a válaszokat, nagy segítség számomra! :)
Szia, bár már vége a félévednek, nem aktuális a kérdésed, de mivel védőnő leszel, ezért jó információ lehet számodra.
Még pocakos vagyok 39/40. héten vagyok.
Ha nagyon keményedett/keményedik a pocim, vagy úgy nyomja a picur a hasam, hogy fáj, akkor az apja szokott énekelni vagy dúdolni a pocimnak. Közvetlenül a pocimnál. Ez meg szokta nyugtani a picurt. A hasam is meg szokott puhulni tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!