Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudom majd hogy vasat...

Honnan tudom majd hogy vasat kell-e szednem? Vagy kezdjek el majd magamtól szedni? A puffadásra tényleg szedhetek magneB6-ot?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta nincs köze a puffadásnak a terhességhez.
2008. szept. 21. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nallatok hogy megy,nalunk a vedono adja a vasat folyekony formajaban amit reggeli utan 20 cseppet felvegyitve meginni.Ezt a harmadik harmadtol adjak.Es a puffadsnak szerintem koze van a terhesseghez..
2008. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vasat a orvos írta fel. Hogy puffadásra szedheted e a B6-ot az nem tudom,mert én azért szedtem hogy ne keményedjen a hasam.
2008. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A terhesség előtt soha nem volt ilyen gondom hogy puffadok. A rokonom mondta hogy szedjek magneB6-ot. Az orvost is megkérdőjelezi! Idegesebb vagyok ha a védőnőhöz megyek mintha orvoshoz kellene! :-( Anya azt mondta nem kell annyira komolyan venni amit mond és hogy én az orvossal foglalkozzak. Sajnos havonta menni kell a védőnőhöz.
2008. szept. 21. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Magne B6 a méh keményedéseire és a görcsökre van!

Rengeteg terhes puffad ez nem ritka az Espumisan gyöngyöt nyugodtan szedheted rá.

A vasat a vérképed alapján javasolja az orvos v.védőnő.

2008. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, igen a puffadás a terhesség velejárója az esetek zömében. Főleg az első időben gyakori. Jó az espurisan gyöngy is, vagy vannak szirupok amik szintén jók, a gyógyszertárban érdeklődj, ott tudnak tanácsot adni. Terhesvitamint nyugodtan szedhetsz, bármelyiket, az csak jó neked is meg a babának is. Az eslő trimeszterben fontos a folsav is, ezt szedheted kiegészítésként a terhesvitaminnal együtt, a vassal ugyan ez a helyzet. Ártani nem árt ha szeded, megelőzendő a szervezeted tartalékainak kiürülését. A magne B6 arra jó hogy ne görcsölj, főleg az elején, vagy hogy ne görcsöljön a vádlid éjszakánként. Ezt is nyugodtan szedheted szinte végig. (a 30 valahanyadik hét után már nem kell) Én a magam részéről az elejétől szedtem az Elevitet, mellé a Maltofert (vas) Folsavat, meg a Béres magnéziumot, de jó a magne B6 is. Szerintem ezekkel nem ártottam sőt, így nem idegeskedtem, hogy megfelelően táplálkozom-e, van-e elég vitaminbevitel stb. Ráadásul a kezdeti hányingerek sem voltak jellemzőek, nem görcsöltem, és szépek egészségesek vagyunk!

A védőnénik már bocsánat de néha katasztrófálisak! (nálunk is...) Ahány orvos annyi féle tanács... Szóval szerintem ezeket a kiegészítő vitaminokat nyugodtan szedheted! Ártani nem ártasz velük és az első időben - amíg kialakulnak a szervek - ezek fontosak!

Boldog babavárást kívánok!

30 hetes pocak

2008. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
A dokim mondta, hogy a kismamák 90%-a vashiányos. Nem árhatsz vele, ha megeszel egy dobozzal. A puffadás pedig a terhesség miatt van, alap tünet sajos, nem értem, miért mod ilyet egy védénő.... :-S
2008. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

magadtól csak úgy ne szedj vasat, mert viszont ha sok van, olyan durva székrekedésed lesz, hogy bele fogsz pusztulni.

A vasra van vérvétel. Engem a házidokim elküldött, ott kiderül kell-e vas utánpótlás. Szóval kérj erre beutalót, ne kezdd el magadtól szedni.

Magne B6 pedig inkább a keményedésre jó.

Puffadás pedig előfordul amiatt, mert a kismamák emésztése megváltozik, lelassul, és ez vezet puffadáshoz.


22 hetes kismama

2008. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alacsony vasszint vérszegénységhez vezethet, ilyenkor a szervezet nem rendelkezik elegendő vörösvértesttel. Más esetekben TÚL SOK vas gyűlhet fel a szervezetben. Ez több szervet is károsíthat, beleértve a májat, szívet és a hasnyálmirigyet. A vasanyagcsere megítélésére több vizsgálat használatos, amelyeket nem mindig együttesen alkalmaznak.
2008. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!