Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 6. hetében járok,...

Terhességem 6. hetében járok, de nagyon félek a spontán vetéléstől. Hogyan vészeljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
2007. nov. 11. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Simán. Én nem is éretm, hogy miért idegesíti magát valaki ezzel. Nekem ez egyáltalán meg sem fordult a fejemben. És most itt van a gyönyörű kéthetes kisfiam, aki teljesen egészséges. Aki egészséges babát szeretne, az pedig ne idegesítse magát ilyesmivel, meg mással sem.
2007. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én is így voltam. A 7. héten arc-és homloküreggyulladásom volt. Rettegetem, hogy elvetélek. Szerencsére nem így lett. Most voltunk 4d-n és úgy néz ki mindenrendben. Ne aggódj, mert az árt a babának, persze könnyű ezt mondani.

14 hetes kismama

2007. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Előző hozzászólónak biztos nem volt még vetélése vagy csak simán egy droid!!

Egyébként minden kismamában benne van ez a félelem,ami teljesen normális.Enyhülni fog mikor látod a gyermekedet fejlődni az ultrahangon.Én is félek tőle(7.hétben vagyok),pedig van már két egészséges gyermekem!

Kitartás és sok sikert!

2007. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólónak irtam az előbb,csak közben valaki még válaszolt.Előző nem neki szólt!
2007. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel énis vagyok mióta megtudtam hogy babám lesz,annyira szeretném,hogy állandóan ezen rettegek mit csinálja hogy jó legyen.Ami számomra még idegesítő hogy 5 hete voltam utoljára UH-on,mert a dokim így rendel vissza.Szóval utoljára mikor voltam 8 hetes voltam.Nagyon izgulok mert pénteken megyek.Remélem minden rendben van.A párom ezzel vígasztal:) De azt hallottam nem szavad sokat erre gondolni vagy mondogatni mert megvalósul,azóta visszább vettem picit ebből a gondolkodásmódból.

Gratula a babádhoz

2007. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Én megértelek, szerintem az a természetes, ha egy kismama fél ettől. Hisz a gyermeke életéről van szó. Szerintem próbálj meg minél többet pihenni, nyugodj meg, figyelj oda magadra és a kicsire. Beszélgess kismamikkal, és minden rendben lesz. :)
2007. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam az elején.Minden kis fájdalomra azt hittem, hogy baj van.Szerintem ez természetes hiszen mindenki félti a gyerekét.Amíg nem vérzel és nem görcsölsz elviselhetetlenül addig nincs baj.
2007. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos át tudom érezni min mész keresztül. Két barátnőmmel szinte pár hét különbséggel estünk teherbe és mindig emil-ben megbeszéltük, hogy kivel mi történt, milyen vizsgálatokre mentünk stb. Sajnos egyik barátnőm 8 hetesen, a másik 10 hetesen vetélt el, onnantól kezdve szinte én is minden nap rettegtem és azt gondoltam velem ez nem történhet meg, de csak reméltem, hogy nem is fog.

Arra gondolj, hogy a baba minden nappal erősebb lesz és ahogy előre halad a terhesség annál kisebb lesz a vetélés esélye, ami a 12. héttől jelentősen lecsökken. Addig próbálj magadra vigyázni nem menj olyan helyre, ahol valami fertőzést összeszedhetnél, próbálj meg egészségesen étkezni és ne gondolj mindig erre, én naplót írtam és írok és hidd el nekem sokat segített, hogy kiírhattam mit érzek. (15. hetes boldog kismama)

2007. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad rá gondolni, mert attól még bekövetkezik. Tudod, ami az agyadban van, az meg fog valósulni. Tenni úgysem tudsz ellene, a babádnak meg árt az állandó izgalom és rossz közérzet. Nyugdodj meg, gondolj mindig inkábba jövőre, hogy mekkor lesz a pocid, hogy mozogni fog benned, hogy a karodban fogod tartani... Nekem ez bevált:-)
2007. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrész egyetértek az előttem szólókkal: nem szabad rajta stresszelni, és bízni kell abban, hogy minden jól megy. Másrészt nem szabad elfelejteni, hogy a természet tudja a dolgát, és ha valami baja van a magzatnak, akkor "életbe lép" a természetes szelekció. Ez ellen nem tudunk mit tenni, és nem is lenne jó.

/Vetélésen átesett, babára nagyon vágyakozó nő írta e fenti sorokat/

2007. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!