Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges az, hogy terhesen...

Lehetséges az, hogy terhesen rondább az arcbőröm mint valaha?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam egy pattanásos fajta, most meg tele van az arcom, homlokom, de leginkább a nyakam ragyákkal.Nem tudom eldönteni, hogy pattanás vagy kiütés -e, de már kezd zavarni.Nem fordítva kellene lennie?Van ennek valami köze a baba neméhez?

14 hetes km


2010. márc. 24. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint,ez teljesen normális.A megnövekedett hormonszint miatt jellemzőek a pattanások a terhesség alatt.Nekem is vannak és engem is irritál. A biztonság kedvéért azért menj el egy bőrgyógyászhoz,hogy megállapítsa,hogy pattanás vagy kiütés.A terhesség nagyon sok rejtett allergiát és egyéb betegségeket ki tud hozni.
2010. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél gyönyörű volt a bőröm. Most a másodikkal meg vagyok áldva jó pár patival :(

Ez nem attól függ, hogy mi a baba neme, hanem terhességfüggő.

Babona szerint, ha jól emlékszem, a lányokkal pattanásosabb az anyuka. Pont amikor szép volt a bőröm, lányt vártam, most még nem tudom :)

2010. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont most akartam egy hasonló kérdést feltenni!!!:) igen sajnos lehet, én is ugyanígy jártam. Szinte sosem volt pattanásom még tini koromban sem, olyan büszke voltam rá, alapozót csak édesanyám kozmetikumaiból ismertem. Most meg? Az egész arcom tele van mint valami kis kamasznak, ezt tetézi, hogy alapból az arcom mint egy 15 évesnek, így meg még annyinak se néznek:( alapozó nélkül utcára sem merek menni, így is takargatnom kell az arcom. Ha valaki tud rá megoldást, légyszi írja be! Már elviselhetetlen!

Egy elkeseredett 15 hetes

2010. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én fiúval voltam pocakos és iszonyatos volt az arcom, pedig előtte én sem voltam az. Szülés után helyrejött, bár elég sokára.

BOLDOG BABAVÁRÁST!

2010. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az egyik ismerösömnek is nagyon pattanásos volt az arca telis tele volt neki és be is voltak gyulladva.és kisfia született utána elmúlott neki teljesen de elég sok idő kellett hozzá.kitartás.és boldog babavárást.1 hónapos kiscsajszi anyuja
2010. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is kisfiam lesz és mióta terhes vagyok, teli vagyok ragyával, pedig előtte nekem sem volt soha. :-(

35+2 hetes km

2010. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kislányom lesz,és én is iszonyatosan pattanásos voltam.Az arcom,a nyakamés a hátam is,pedig előtte egy pattanásom sem volt.Én kipróbáltam mindenféle kenőcsöt amit itt is ajánlottak erre a problémára mások (Aknesol,Clearodem...) de egyik sem segített.Viszont (hihetetlen) de az arcszesz (férjemé) bejött.Minden nap 2szer használtam és elmúltak a pötyik :)
2010. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem csak én szenvedek attől, és fiús és lányos anyukákkal is előfordul.Akkor ebből nem lehet következtetni!Majd kitalálok rá valami megoldást.Köszi a válaszokat!
2010. márc. 24. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
14 hét felé vagyok és nekem nemrég kezdődött tiszta ragya vagyok én is, borzasztó pedig rám sem volt jellemző előtte. Mindenféle kencém van de nem nagyon használnak. Nem ilyenkor kéne a legszebbnek lennünk?
2010. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Szerintem elsö körben beszélj a kozmetikusoddal,ö megmondja neked pattik ezek vagy esetleg valami más.Utána érdemes elmenni egy börgyógyászhoz is.Nekem is volt börproblémám a terhesség elején,igaz nekem nem pattanások formájában.Nekem eszméletlen száraz lett az arcböröm,szinte perget le rólam!Második próbálkozásra találtam meg a megfelelö krémet.

Szerintem nincs összefüggés a pattanások,börhibák közt és a baba nem között.Vagyis nem olvastam róla még sehol semmit.

28 hetes km

2010. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!