Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka annak hogy...

Mi lehet az oka annak hogy egy hét alatt 3 kg-"híztam" a 39. hétben? Lehet hogy vizesedés, de az is lehet hogy a toxémia egyik jele? Mit tegyek hogy elmúljon a dagadás/vizesedés?

Figyelt kérdés

Ne eszek egyáltalán sósan, meg van a napi 2l folyadék, de egész nap dagadok, és reggelre is csak egy kicsit lappad. A védőnőm azt mondta hogy még csak jelez a szervezetem. Ha jól tudom a toxémiának 3 jele van: a vizesedés, a magas vérnyomás és a fehérje a vizeletben. Nekem nincs magas vérnyomásom és nem talált fehérjét sem a vizeletben. "csak" egy hét alatt az a 3 kg.

köszönöm a válaszokat: 38+5 hetes kismama


2010. márc. 23. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Iszol málnalevél teát? Ennyi idősen már bőven szabad, nekem teljesen megszüntette a vizesedést. És talán annak köszönhető a gyors vajúdás is. Remélhetőleg nem toxemia, de azért említsd meg az orvosodnak is.
2010. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Még nem iszom a málnalevél teát, bár én nem hiszek az ilyesmikben. Sok embertől hallottam hogy az segít a tágulásban is. Lehet hogy kipróbálom.
2010. márc. 23. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak vizesedés. Nekem is volt. A kezeim feszültek a legjobban. Nekem a petrezselymet ajánlották, hogy azt egyek sokat. Persze én sem hiszek az ilyesmiben, nem is vettem észre javulást. Szülés után még pár napig ilyen maradsz, csak szép lassan tűnik el. Én azt hittem, hogy szülés után néhány órával a vizesedés is elmúlik, erre kellett neki egy hét. Én amúgy szomjaztam volna 2 liter vízzel, nekem a 4, 6 liter kellett.
2010. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!