Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek a szüléstől....

Nagyon félek a szüléstől. Nincs valami, ami megkönnyíthetné majd, ha már ott lesz az idő? Kismamik ti nem féltek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 10:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. márc. 22. 10:52
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
A 10:45-ös válaszolónak írnám: a gátseb nem kötelező. Ha jó a gátvédelem, és mondjuk a 36. héttől hetente 3szor masszírozod a gátad mandula vagy rózsaolajjal, akkor még rugalmasabb. Csontok szétcsúszása? Nem is értem ez honnan jön. Persze, hogy a medencecsontok kicsit kinyilnak, azaz a porc lazul meg, de én olyat észre sem vettem, hogy ezzel gondom lett volna később. Ha nincs epidurál, és természetes úton szülsz, tehát nem császárral, és mondjuk nem is repedt meg a gát, akkor nagyjából 3 napon belül táncra is perdülhetsz. Én legalábbis így voltam vele. Ami zavaró, az a szülés utani.E.T. pocak, meg hogy megvátozik megint a súlypontod. De ezek is hamar rendbe jönnek. Ay meg már más kérdés, hogy persze meg kell tanulni együtt élni gy babával, aki bizony éhes, kakis, sír, stb. Szerintem fizikailag hamar rendbe lehet jönni, pláne ha mondjuk te is lepihensz, amikor a babád alszik.
2010. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon félek a szüléstől pedig ez már a második lesz.
2010. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A gátseb nem kötelező???

Valahol biztos nem...

Ez kb olyan, hogy ha pozitív lesz a teszted, gondolkozz azon, melyik kórházban szeretnél szülni...Pesten megoldható, ahol viszont közel s távol 1 db kórház van, ott nem biztos.

Próbálnak úgy csinálni a kórházak, mintha nem így volna, de a legtöbb helyen még mindig az a fontos, hogy az orvosnak legyen kényelmes a szülés. Folyamatos nst, burokrepesztés, kézzel tágítás, kitolási szakasz fekve, gátmetszés.

2010. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Első, én csak azt akartam mondani, hogy attól, hogy természetes folyamat a szülés, még lehet tőle félni. A szex is természetes dolog, sokan mégis félnek az elsőtől.
2010. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

37 hetes kismama vagyok első baba és nagyon-nagyon félek!!!


Pedig sajnos valószínűleg császármetszés lesz mert "faros-haránt" baba de így is nagy a félelmem.


Nem is magától a fájdalomtól hanem az ismeretlentől,a kiszolgáltatottságtól inkább!!

Túléljük:-)))))

2010. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

22 hetes vagyok jelenleg, és nekem is egyre többet jár ezen az agyam.Hogy ez félelem vagy sem, azt nem tudom.Tudom,hogy nem szabadna, de mindíg arra gondolok, mi van ha komplikáció esetén csak a baba éli túl...tudom ez elég buta gondolat.Amugy semmi mástól nem tartok, a fájdalamat is elviselem a baba miatt.Szerintem megéri, hisz egy csoda ami velünk történik.

2010. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is szültem már, és augusztusban ismét fogok, és csak az jut mindíg eszembe,hogy az csak (jó esteben) csak 1 nap lesz az életemből, hamar elmúlik.Igaz hogy fárasztó és fájdalmas de egy csodát kapsz cserébe,ami felülmúlja ezt a kis áldozatot!Nem olyan nagy dolog,majd meglátod!
2010. márc. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező és Válaszolók! Hogy ment a szülés igaz már lassan már iskolába mennek, de kíváncsi vagyok hogy meg mint vagytok! :)
2016. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!