Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek a szüléstől....

Nagyon félek a szüléstől. Nincs valami, ami megkönnyíthetné majd, ha már ott lesz az idő? Kismamik ti nem féltek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Az egyetlen, ami könnyithet, ha nem idegeled magad elöre, mert minél idegesebb, feszültebb vagy, annál nehezebb.


A szülés természetes folyamat, régebben senkinek nem jutott eszébe ebböl ilyen nagy problémát csinálni - a nök szültek gyerekeket, éz ezt természetesnek találták.

2010. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
azért félek,mert nem tudom mi vár rám.Az első babámat várom,és sokan ijesztgetnek,hogy ilyen meg olyan.
2010. márc. 22. 10:33
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

39+3 hetes kismama vagyok, még nem félek:)

Bízom a pozitív gondolat erejében. Azt tudom, hogy ha bepánikolok, annál rosszabb lesz. Talán segít, ha pontosan tudod, mitől is félsz igazán, pl a fájdalomtól,nehogy baja legyen a babának, a doki hozzáállásától, stb. Én szüléstörténeteket már nem olvasok, mert csak ideges leszek tőle, de próbálom végigvenni, mi az, amitől igazán félek, így talán könnyebb lesz a jó dolgokra koncentrálni.

Te hány hetes vagy? mitől félsz?

2010. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
az nem jó szó h félek...de mindenkiben van egy természetes izgalom, egy aggódás az ujtól/ismeretlentől h mégis milyen lesz, főleg az első gyeremekes kismamik,akik nem tudják mire számithatnak.ezzel én is igy vagyok:) de egyáltalán nem félek! és nagyon sok helyen olvastam én is h fejben nagyon sok minden dől el.ha rettegve,feszülten mész be,akkor 100%h nem lesz könnyű dolgod. ez valóban egy természetes dolog, és én ugy állok hozzá h megcsinálom ahogy mindenki más is, hamar tul leszek rajta,és végre a kezemben tarthatom a várva várt kisbabámat!nekem erre még7-8hetet kell várnom:)
2010. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Első, ez hülye felfogás---szerintem attól függetlenül, hogy természetes folyamat, még lehet tőle félni...vicces hogy azt mondod, régen nem csináltak belőle ügyet,nem féltek tőle. Tudod hányan haltak meg régen szülés közben? na ,akkor féltek tőle igazán, nem most, amikor egy 25. hétre született csecsemőt is meg tudnak menteni...

Az a természetes, hogy egy első babát váró nő fél a szüléstől, nem az, hogy leoltják, minek fél...

2010. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én még csak 18hetes vagyok,nekem még messze van,de már most félek.Nem tudom,igazából a fájdalomtól,na meg attól,hogy milyen orvost fogok kifogni,mert nincs fogadott orvosom.
2010. márc. 22. 10:37
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Én 10 hetes vagyok, és én is félek. Nem a szüléstől, nyilván pár órányi, 1 napi kellemetlenséget ki lehet bírni. Én a következő hónapoktól félek, gátseb, inkontinencia, csontok szétcsúszása, ilyenektől. Hogy amikor ott a baba, és még minden új, én nem éppen a legfittebb formában leszek, hanem testileg összezuhanva. És ez nem egy nap múlva múlik el. Ne érts félre, nem erősíteni akarom a félelmed, hanem azt szeretném ezzel mondani, hogy más is fél, és szerintem ez így normális. Aki nem fél tőle még nem tud róla eleget....
2010. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy nem félek egyáltalán,nem tudsz ellene tenni az a baba mindenképp ki fog onnan bújni,ha félsz,stresszeled magad csak megnehezíted mindkettőtök dolgát.Próbálj mindig a szülés utánra gondolni,amikor már kezedbe tarthatod a manódat
2010. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hónapja szültem, és egészen addig rettegtem a gondolattól is. Ennek ellenére mindenféle fájdalomcsillapítás, érzéstelenítés nelkül szültem meg a 4 kilós fiamat. Amikor már tudtam, hogy ma bizony megszülöm a kisfiúnkat, minden félelem elszállt. Egyszerűen töröltem az agyamból az összes félelmet, negatív gondolatot, ami szerintem nagyon sokat segített. Igyekeztem nyugodt maradni, és csak arra gondolni, hogy minde fájással közelebb kerül az a pillanat, hogy a karomban tartom a gyermekünket. Szerintem nagyon fontos, hogy ellazulj, ne görcsölj, mert az bizony visszatarthatja a tágulást is. Én azt mondtam magamnak: annyi nő végigcsinálja ezt. Pont én ne tudnám? Szedtem homeós bogyókat a szülés előtt, de szerintem semmit sem használtak, bár én amúgy hiszek bennük. Szóval maradj higgadt. Amíg nem a tolófájások jönnek, addíg sétálj, "lassúzz" a pároddal (ha ott lesz), hagyd, hogy az ösztöneid vezessenek. Nem lesz semmi gond, ne félj. Gyors szülést kívánok neked!
2010. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Az elsö vagyok: elöször is már négy gyerekem van, ezért todom, hogy nem olyan rossz, mint ahogy mindogatják. rengeteg nö csak azért mesél rémtörténeteket, hogy nagyobbnak tünjön a külvilág szemében, mert ö ilyen hös volt.

Régebben ugyan haltak meg nök szülés közben, de azért közel sem annyian, mit amit mostanában mesélnek - a legtöbb nönek 10-15 gyereke volt, amit azt jelenti , hogy ennnyit minden probléma nélkül túléltek - és ez volt az átlag. Persze, nem mindenki élte túl, de ez volt a természetes kiválogatódás, aki nem volt alkalmas a szaporodásra, annak nem lett gyereke.

De visszatérve a kérdezöhöz: a legjobb, ha nem hallgatsz a "tapasztalt" nökre, akik rémregényekel ijesztgetnek, nem nézel videót az interneten (mert ott is a szenzációt hozzák elötérbe) és élvezed a terhességedet. A szülés közel sem annyira borzasztó, mint amit egyesek mesélgetnek, és ha meg netán valami nem menne simán, akkor azért még ott vannak az orvosok és segitenek.

2010. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!