Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy hogyan változik a május után született gyerekek után járó juttatások mértéke és ideje?

Figyelt kérdés

A lényeget, hogy mit mennyi ideig kapok azt értem, csak azt nem, hogy az adozona.hu kalkulátora szerint tgyás-t 5 hónap 14 napig, gyed-t 1 évig kapok, onnan meg csak gyest.

Elvileg tgyás 6 hónapig jár, gyed pedig elvileg addig ahány évet dolgoztam előtte, ami 3 év, de legfeljebb a gyerek 2 éves koráig. Ami nem lesz meg 2011.10.25-én, mivel májusi baba. Ezt nem értem, hogy miért.


2010. márc. 21. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem rossz a kalkulátor. A jelenlegi törvények szerint járni fog két évig neked a GYED, hiszen dolgoztál előtte már annyit. De a legjobb az lenne, ha a munkahelyeden a tébéstől kérdeznéd meg, talán képben van. Vagy ha nincs, akkor a MÁK-nak írhatnál (ha jól tudom, ők az illetékesek, vagy az OEP? Ebben nem vagyok biztos).
2010. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyed időtartamának megállapításához a szülés megelőző két évben munkaviszonyban töltött napok száma számít. A kalkulátor három állapottal tud csak számolni. (nincs meg az egy éves munkaviszony, csak egy éves munkaviszony van, mag van a kér éves munkaviszony van) Köztes állapotot pl. valakinek más fél éves munkaviszonya van azt nem lehet beállítani a kalkulátoron.
2010. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt írta ki, a tgyásra is, meg a többire is! A tgyásnál nézd meg a részleteset, 6 hónap lesz az, csak nem napra pontosan számolják, hanem már a május is egy hónapnak számít, aztán júni júli aug szept okt! a gyednél pedig azért nem stimmelhet, mert van egy ilyen menü:

Jogosultsági feltétel 2 éven belül (tgyás, gyed) (**)

365 napos biztosítási idő: ne arra menj, h igen, hanem arra, h több mit 562 nap!

én először az igenre mentem és nekem se volt meg a baba kétéves koráig, mert 1 éves m.viszonyt vesz számításba, ha csak az igenre megyek, így viszont azt nézi, h meg van a két éved!

remélem érted mit mondok!!:)

írj h sikerült-e!

33 hetes km

2010. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A TGYÁS nem 6 hónap, hanem 168 nap. Ezért azt írta ki Neked a kalkulátor amit kiírt. És az úgy jó. Onnan viszont a pici 2 éves koráig végig GYEd-et fogsz kapni.

2010. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már kijött, aminek kell.
2010. márc. 21. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2 éves GYEDet megszüntette a kormány 1 éves koráig jár GYED utánna már csak Gyes
2010. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólónak:

A gyed a gyermek két éves koráig jár, ha megvan a két évnyi munkaviszonyod. Ha kevesebb, akkor a különbözeti időre (a gyermek két éves koráig) gyest jár.


Vagyis: 1 éves munkaviszonynál, egy évig jár a tgyás és a gyed, és utána gyes jár a gyerek két éves koráig.

2 év munkaviszonynál két évig jár a tgyás és a gyed. Ebben az esetben gyest egyáltalán nem fogsz kapni, a jelenlegi (májustól érvényes) jogszabály szerint.


Remélem sikerült érthetően leírnom.

2010. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!