Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek ha nem tudok inni...

Mit tegyek ha nem tudok inni és gyümölcsöt enni a hányinger miatt? Lesz emiatt nekem vagy a babának baja?

Figyelt kérdés
Tegnap pl. fél litert ittam csak mert többet ne bírtam.
2008. szept. 13. 08:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy 7 hetes vagyok.
2008. szept. 13. 08:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle semmi baja, ha nem eszel gyümölcsöt, mert nem bírod most ki. Majd eltelik pár hét, és utána elmúlik a hányinger (12.héttől ált.) akkor már fogsz tudni 100% egészségesen enni inni stb :) Addig meg ki kell húzni vhogy. Én mindig próbáltm egészségesen kajálni, de a terhesség 6-12.hetéig hihetetlen volt amiket ettem :))Töpörtyű, sültkrumpli, fehér kenyér csipsz, sajtos keksz...mert ezektől éreztem csak azt hogy nem leszek rosszul. Mindig arra hallgattam, ami beugrott mikor kajára gondoltam. Azóta se tudok ránézni se ezekre. De az zöldség, gyümitől nagyon rosszul voltam.

Inni gyömbért ittam meg jó citromos vizet kizárólag hidegen. Ezek mindig bennem maradtak. Azért fél liternél vhogytöbbet kéne innod, mert ha esetleg emelett hánysz is, akkor könnyen infúzió lehet a dolog vége, hogy ne száradj ki. B6-ot szedsz?

2008. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem szedek a gyömbéres italt te csináltad vagy a sima gyömbért ami boltban kapható szénsavas ittad?
2008. szept. 13. 08:47
 4/8 A kérdező kommentje:
amúgy a tegnapi nap volt ilyen durva előtte azért ment a másfél liter de a sima hideg víz eddig jó volt most attól is rosszul vagyok ha csak rá gondolok, hányás csak ritkán fordul elő tegnapelőtt este hánytam utoljára
2008. szept. 13. 08:49
 5/8 anonim válasza:

Szia én 11 hetes vagyok és ugyanebben a cipőben jártam egy 3-4 hete. Én sem tudtam igazán lenyelni semmit, a családom azzal riogatott, hogy bevisznek a kórházba infúzióra mert fogytam 3 kg 3hét alatt. Bár én sokat hánytam és rendszerint minden ki jött belőlem még a víz is. De ne aggódj ha veszel be terhesvitamin abban is bent van minden vitamin, amire a babádnak szüksége van, meg folsavat. A gyümölcsöket meg majd apránként próbáld meg, nekem a banán bevált. A folyadékra figyelj oda a jól behűtött viz a legjobb folyadék ilyenkor mert itatja magát és csitítja a gyomrod, de én még a jégkására is rákaptam .

Szóval nincs semmi baj, ha nem tudsz olyan sokat enni és inni csak arra figyelj oda, hogy egyszerre ne igyál és egyél sokat mert az is megterheli a gyomrod.

fel a fejjel idővel csillapodik nekem is csillapodott mostanra. Boldog babavárást.

2008. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A citromos hideg víz tényleg beválik és ne aggódj, nem baj,ha nem eszel gyümölcsöt mert most az a lényeg,hogy legalább legyen valami a gyomrodban.Én kekszen és kiflin élek és a citromos víztől jobban vagyok,sőt,a citrom illatától is.Amúgy ha szedsz terhesvitamint,az tartalmaz mindnet ilyenkor is,amire szükségetek van.Próbáld egy hányás után bevenni és próbáld kihúzni utána kb. 2 órát hányás nélkl hogy fel tudjon szívódni a vitamin.
2008. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ezt a citromos hideg vizet köszi mert ma egész nap csak ezt ittam és nagyon jól éreztem magam ma először(a reggelt kivéve)
2008. szept. 13. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
jaj bocs hogy csak most válaszolok, csak manó itt mászkál körülöttem :) az első vagyok..hát az az igazság hogy nekem mondták a gyömbér teát de én attól is sz.rul voltam, és szénsavas gyömbér üdítőt ittam jégkockával..ez az igazság..jó cukros tudom, de legalább bent maradt. Citrom ügyben egyetértek, már az illata is jó volt. Boldog, panaszmentes babavárást! :)
2008. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!