Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbeteg kismamák, hogy...

Pánikbeteg kismamák, hogy viseltétek a terhességet (első trimeszter)?

Figyelt kérdés

Én még csak 5 hetes terhes vagyok, és 3 éve mellőzött a pánikroham... amikor kiderült hogy terhes vagyok 2 hete, elkezdtem csökkenteni a gyógyszeremet, dokim javaslatára, erre lett is 2 rohamom. Teljesen elvagyok keseredve, hisz 3 éve semmi bajom nem volt :(

Nem úgy szokott lenni hogy terhesség alatt elkerüli a nőt?

Vagy csak az első trimeszter hormonjai szórakoznak velem?



2015. nov. 16. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha 3 éve nem volt panikrohamod, minek kellett az alatt gyógyszert szedni? Az az orvos se normális. ... Mivel tudatosul benned, hogy kevesebb gyógyszert szedsz, magadnak okozod a pánikot.

A terhesség mindenkinél mást hozhat ki. Van, akinek megszűnés a rohamai, van, akinek még fokozódnak. Keress egy normalis orvost, aki leállít a gyógyszerröl és pszichoterápiaval segít

2015. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ebben a városban nincs másik orvos :/ s jártam pszichoterápiára is, másik emberhez, de nem értem el vele semmit
2015. nov. 16. 09:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem addig nem volt bajom, amíg nem jött az iszonyú hànyás.

Valószínű felborult az ion-háztartás, ez hozott fizikai problémákat, ez pedig pánikot.

Én nem szedtem gyógyszert, de van egy homeós cucc, ami segít, ha érzem, baj van.

Amúgy már sokkal jobb, megszoktam a terhessèget is, de azért várom már, hogy megszülessen, vhogy nyugodtabb leszek, ha nem bennem lesz :)

19 hetes vagyok.

2015. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát ezen én is elgondokodtam... mert iszonyat émelyeg a gyomrom
2015. nov. 16. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:
A végén fokozatosan csökkentette a dokim az adagot. Nem szabad hirtelen lecsökkenteni. Rá is van îrva minden gyógyszerre. Amúgy nekem jót tett a terhesség.
2015. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát 1 hónap alatt csökkentettem a fél tablettát, az gyors volt? :O
2015. nov. 17. 06:49
 7/10 mandiga ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz és hány mg-os? Én 5 éve vagyok pánikszindrómás, mellkasi. Hirtelen nem szabad elhagyni a gyógyszert, mert visszaesel. A másik meg az, hogy annyira hozzászoksz a gyógyszerhez, hogy nem tudsz nélküle létezni sajnos. Én így voltam várandós. Nem volt hányingerem, viszont a gyomrom minden nap ki akart szakadni, öklendeztem, de nem hánytam. Enni alig bírtam, legfőképp gyümölcsöket ami nyugtatta a gyomrom. Végig szenvedtem a 9 hónapot. Nem volt leányálom a terhességem. Most már 3 éves nagyfiú.
2015. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mandiga ***** válasza:

Még annyit hozzászólnék, hogy:

Ha 3 éve nem volt pánikrohamod, az nem azt jelenti, hogy a gyógyszert elhagyhatod. A gyógyszernek köszönheted, hogy nincs rohamod. Egyértelmű, ahogy elhagyod úgy jön a roham mert nincs ami gátolja. Sok év a felépülés, ha egyáltalán sikerül sajnos. Attól is függ, hogy mennyire súlyos a betegség, mert van enyhe lefolyású is. Én a súlyosabba estem bele, maga a pokol amiken átmentem és amiket átéltem.

2015. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenkepp konzultalj az orvossal aki kiirja. O ismeri a korkeped es a gyogyszereid. Itt csak talalgatnank jo e vagy sem ha fel szemmel csokkemted!? Magne b6 ot szedjel rendesen az is izomlazito es megnyugtat. Ha sok a savad vegyel be renniet es igyal hideg vizet.
2015. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat, ma megyek az orvosomhoz
2015. nov. 18. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!