Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem fog ártani a picinek?! 7hkm

Nem fog ártani a picinek?! 7hkm

Figyelt kérdés
Fejfájásra vehetek be Flector Rapid 50mg granulátumott! nm fog ártani a picinek?!
2015. nov. 13. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Flectort még nem terhesen se vegyél be, csak maximum, ha hiányzik 2 kezed, elvágták a nyakad és alig élsz. Akkor is csak alig egy keveset. :) Dúrva cucc!

Várandósan semmiképp se használd!

2015. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

"- A nem szteroid gyulladáscsökkentőket a terhesség első és második harmadában csak orvosi javallat alapján, a lehető legrövidebb ideig szabad alkalmazni. A 6. hónaptól kezdve használatuk ellenjavallt.

- A nem szteroid gyulladáscsökkentők kiválasztódnak az anyatejben, ezért szoptatás alatt az alkalmazás nem javasolt."


Ezt írja a betegtájékoztató, tehát mivel te az terhesség első hónapjában vagy, így elviekben konzultálnod kéne az orvosoddal.

2015. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem első hónapjában, hanem első harmadában! Elírtam.
2015. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Panadolt lehet terhesen :)
2015. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Diklofenák van benne, ugye?

Én szedtem másra Cataflamot, de csak alkalomszerűen, a harmadik trimeszterben volt tiltott.

De én is megbeszéltem az orvosommal, ő engedélyezte.

2015. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Flectort tényleg ne! Én ittam sajnos, mert amikor megjött mindig rettentően fájt. Egyszer arra ébredtem éjszaka, hogy remegek és halál félelmem van. Éhgyomorra ittam véletlenül és hallucinálni kezdtem tőle. Szóval terhesen isten ments tőle. Panadolt viszont szabad.
2015. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkalmankent ibuprofent is szabad az elso trimeszterben. Az még talan jo lehet. Panadolt(paracetamol) vegig beveheto de azt se vinnem tulzasba. Mondjuk nekem nem segit a panadol. 3 napig fajt a fejem tobbszor is. Egyszer nem birtam es 3 orankent osszesen 3-at vettem be. Hat mint halottnak a csok. Akkor mondtam hogy nem birok 2-3 napos fejfajast megegyszer elviselni. Nalam ez nagyon eros, migrenes fejfajas. Ezert nagyon ritkan, de a 3. trimeszterben is beveszem az ibuprofent. Nem tokeletes, de mar el birom viselni igy a fejfajast. Az orvosom is azt mondta hogy ha faj viseljem el, ne vegyek be semmit. De az nem megy. Kis tulzassal, lehet hamarabb ugranek ki a 6-rol minthogy megprobaljak meg egy fejfajasos 2-3 napot gyogyszer nelkul. :-)
2015. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!