Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cigis környezet. El tudott...

Cigis környezet. El tudott menni valaki ilyen panasszal betegszabira?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen szinte mindenki cigizik. Én 11 hetes terhes vagyok, de ez senkit nem érdekel, csak engem. Megkérdeztem dokim kitudna-e írni betegszabira, de szerinte nem kapnám meg, mivel könnyű munkát végzek, irodai- ülő.
2010. márc. 19. 13:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ezt el sem hiszem, hogy 2010-ben ilyen lehet, hogy irodában cigiznek.még nem várandósan sem tűrném el

az egész napi füstöt.te sem tűrd el, szólj felettesnek, vagy munkavédelmisnek.az orvosnak is elmondhatod, hogy egyszerűen nem bírod.nem kötelezhet senki, hogy ilyen munkakörülmények között dolgozz kismamaként.

remélem rendeződik a helyzeted.

2010. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyi Felügyelőségen jelentsd a dolgot írásban, gondolom e-mailben is lehet, név nélkül. Jól megbírságolják őket, aztán leszoknak az irodán belüli cigizésről.

Ennyi.

2010. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
a nőgyógyászod ha ír egy igazolást hogy veszélyeztetett terhes vagy akkor elmehetsz táppénzre ha magándokihoz jársz biztos megérti és segít neked hogy ne kelljen szívnod a füstöt a passzív dohányzás sokkal ártalmasabb mint ha te cigiznél
2010. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a nőgyógyászod zsebbe vár egy kis pénzt? :-(
2010. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem a nőgyógyász ír ki, hanem a háziorvos. Engem is kiírt első perctől fogva, mert mondtam, hogy stresszes munkahelyem van. Soha senkinek nem kellett bizonygatnom, hogy egy személyzeti osztály mitől stresszes, pedig elég nehéz elhinni (tényleg az volt egyébként). A munkaügyi felügyeleten pedig fel lehet jelenteni névtelenül is. Ha pedig azt akarod, hogy ne is gyanakodjanak, akkor azt is nyugodtan elmondhatod, hogy félsz, hogy vissza lesz rád vezethető a bejelentés, ha konkrétan bevallott indokkal érkeznek, úgyhogy legyenek kedvesek nem elmondani, hogy mire irányult a bejelentés. Én úgy tapasztaltam, hogy nagyon segítőkészek a mukavállalók felé.
2010. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyásztól kellett igazolást vinnem a házi orvosomnak, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, és csak úgy tudott kiírni. A helyedben én is megpróbálnám kiiratni magamat.
2010. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat, nagyon jólestek! Féltem a munkahelyem és közelről tapasztalom, mennyi cég csuk be napról-napra. Viszont mindennek van határa. Nekem is olyan érzésem volt a dokival kapcsolatban, hogy pénzt szimatolva eszébe jutott volna pár tünet, ez is felháborító. Kicsit rosszul indult ez a babavárás, remélem javulni fog a helyzet! Nem hagyom magam! Még egyszer köszi!
2010. márc. 22. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!