Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell új tb kártyát...

Hogyan kell új tb kártyát csináltatni? És mennyibe kerül.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam nőgyógyásznál és mondta elég gáz a kártyám. ez az első kártyám. Kecskeméti vagyok.
2010. márc. 19. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

oep.hu. fent van a nyomtatvány, töltsd ki, majd küldd el postán ajálnva. azt mondták személyesen kell, amikor telefonon érdeklődtem a helyileg illetékes kirendeltségen, mondtam, sajnos az nem fog menni. ajánlva is simán kiküldik, nem kell órákat sorban állni.

[link]

2010. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, mennyibe kerül! Va valaki tudja, írja meg! (Nekem elveszett.)

29 hetes km

2010. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
anya azt mondja 3500ft
2010. márc. 19. 09:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy gáz a kártyád. Nekem csak az első alkalommal kérték a TAJ kártyámat, onnatól kezdve a kiskönyvem érdekelt mindenkit. Ha nem annyira "rongyos" a kártya, akkor vegyél a papírboltban hozzá tartót (nincs 100 Ft), óvatosan tedd bele, ha sikerült, akkor spóroltál 2200 Ft-ot.

Amíg az adatokat el lehet olvasni, addig jó a kártya.


"TAJ kártya pótlása elvesztés, rongálódás, lopás esetén

Abban az esetben, ha a TAJ kártya elvesz, megrongálódik vagy ellopják, A.3517-I. jelű igénylőlapon

újat lehet igényelni a regionális egészségbiztosítási pénztárnál.

Ha az újabb TAJ-kártya kiállítására azért van szükség, mert a korábbi kártya elveszett, megsemmisült,

megrongálódott vagy azt ellopták, akkor az újabb kártya kiállításáért igazgatási szolgáltatási díjat kell

fizetni. Ennek mértéke megegyezik a mindenkor érvényes általános tételű eljárási illeték összegével,

ami jelenleg 2.200 Ft.

Az igazgatási szolgáltatási díjat az eljáró regionális egészségbiztosítási pénztár számlájára átutalással,

vagy az egészségbiztosító által rendelkezésre bocsátott készpénzátutalási megbízáson lehet megfizetni.

Személyes igénylés esetén – ahol ez a lehetőség rendelkezésre áll – a díjat az egészségbiztosító házipénztárába

is be lehet fizetni.

Felhívjuk a figyelmet, hogy az illetékbélyegben lerótt 2.200 Ft nem minősül igazgatási szolgáltatási díj

befizetésnek.

A díj megfizetését a kérelem benyújtásakor – az okmány kiállítását megelőzően – igazolni kell."

2010. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

tök egyszerű, felmész mégegyszer az oep.hura, és megkeresed, ami érdekel. miért olyan bnyolult, vagy csak lustaság? vagy a gépen csak a gyakori kérdéseket lehet elérni a netről? :)))

tényleg nem akarok undok lenni, csak néha nem értem...


nagyon szívesen segítek.


[link]

2010. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó nehogy már le'assz azért mert kérdezünk. nem kellett volna segítened, nem ilyentől várom a segítséget.
2010. márc. 19. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is postán kértem. De nekem a nevem változott, így ingyenes volt. Akinek megrongálódott, vagy elveszett, annak 2200 ft.

Postán, ajánlottan küldtem nekik pénteki nap, köv. héten szerdán már jött levélben a kártyám.

2 doksival tudod igazolni, hogy te vagy az, - így ha levélben intézed, akkor fénymásold le a személyid és a lakcímkártyád mind2 oldalát, és írd is alá ezeket a fénymásolatokat! Ha személyesen intézed, akkor ez nyilván kimarad. :)

29 h.

2010. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát igen ez magyarország, aki fizeti a TB-t arról lehúznak még 1 tenyérnyi papír darabért is ezreket.

Az igénylés asszem 2200 Ft, Névváltozás ingyenes.

2011. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!