Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az amniocentézisre nem késő a...

Az amniocentézisre nem késő a 20. hét? 19 hetes leszek, amikorra időpontot kaptam a genetikai tanácsadásra, tehát legalább 20 hetes, mire meg is csinálják az amniot.

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam, hogy a 16-18. héten végzik, mert később már kockázatosabb. Csinálták valakinek ilyen későn?
2010. márc. 17. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 22. héten voltam tanácsadáson, de már nem csináltak amniot, mert azt mondta az orvos, hogy túl idős a terhesség. Nálad mi a gond?
2010. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A korom miatt javasolja az orvosom. 39 éves vagyok, első baba. AZ AFP-t még nem tudom, a 18. héten (jövő hét) megyek genetikai UH-ra és azzal az eredménnyel kell mennem a 19. heti tanácsadásra. a 12 heti UH teljesen jó volt, 1.3-as nyakiredő.
2010. márc. 17. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A 20. hét azért késő amnio szempontjából, mert amíg megvan a teszt eredménye, az is idő, abortuszt meg csak a 20. hétig végeznek, ha a baba beteg.


Ha azonban csak meg akarod tudni, hogy mi van vele, és nem akarod elvetetni, ha beteg, akkor nem késő a 20. hét sem.

2010. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

24. hétig a terhesség megszakítható:


- olyan magzati rendellenesség esetén, amellyel a magzat a megszületése után nem lenne életképes. (ez csak a terhesség 18-20. hetéig elvégzett genetikai, illetve ultrahang vizsgálat során derül ki.);

- ha a genetikai, vagy a fejlődést veszélyeztető, ártalmak valószínűsége az 50%-ot eléri (pl. értelmi fogyatékosság különböző esetei, Down szindróma).


(Megjegyzés: az anya életét veszélyeztető egészségi ok miatt, a magzat érettségétől függetlenül a terhességet megszakítják.)

2010. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is 20 hetesen csináltak .Nem volt semmi gond csak a 4 hét volt hosszú még az eredmény megjött!Utánna szív uh -ra küldenek legalábbis engem küldtek..ahol már bajt láttak(Jobb szívkamra tágabb).
2010. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És mi lett Veletek? Remélem, minden rendbe jött!!!! Köszönöm válaszodat!
2010. márc. 19. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!