Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Kicsit ciki,...

Mit csináljak? Kicsit ciki, ezért lentebb írom.

Figyelt kérdés

Szóval ma vagyok 5 hetes km.Ezzel semmi gond:)Csak az a baj,hogy,szóval szedem a folsavat,és megállt tőle a székletem.Mintha erőlködnöm kellene ,hogy sikerüljön valami,de félek,hogy akkor az kihat a méh-re,és baj lehet.

Mit csináljak?Mit egyek-igyak?

Holnapután kell mennem dokihoz uh-ra,nem ciki ha elmondom neki?

Köszi szépen a válaszokat!

Ja!Még annyit kérdeznék,hogy már érdemes Kismama vitamint szednem?Milyet?Köszi


2010. márc. 16. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbálj ki valami természetes székletlazítót, de amúgy egy kis erőlködéstől nem lesz baj. Persze,már szedhetsz vitamint, Én Elevitet szedtem már a terhesség előtt is, bár az is fogja a székletet.
2010. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hello, nem akarlak elkeseriteni,de a terhesség velejárója a székrekedés. van akinél kevésbe van akinél súlyos mértékben áll fent...nekem kb a 20ik hét körül rendeződött ujra. azt nem hinném h a folsavtól van(én nem szedtem külön,mégis volt...:S) nagyon sok kérdést tettek már fel itt a székrekedéssel kapcsolatban,keress rá, biztoskapsz jó tippeket! hashajtó, szűzteakapszula kizárva:) kitartás! és a legjobbakat! 31hetes
2010. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha elmondod a dokinak biztos nem fog kétségbe esni,halott és látott ő már cifrábbakat is :)

Sok folyadék,állítólag aszalt szilva stb is segíthet.Nekem sok vasat kellet szednem azért én azzal tisztába voltam,hogy a második pohár kv meghajt,mivel a vérnyomásom is eléggé lent volt végig így ihattam és így nem voltak gondjaim.

2010. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez volt nálam is, átérzem a gondod. Ugye jobban préselni nem mer az ember, mert a baba...de ha meg nem nyomja, akkor eltart jó kis ideig az erőlködés, közben meg esetleg reped....hát igen. Egyértelmű velejárója a terhességnek sajnos (renyhébb a bélmozgás)+ a folsav is rátesz. A dokinak nyugodtan mondd el, nem ciki, én is így tettem. Nekem a Laevolac-ot ajánlotta, de van másik is, amit kismamik is használhatnak nyugodtan. Utána szépen rendeződött.
2010. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok rostosa, meg joghurtot! Igyál rengeteg folyadékot és a patikában kapni, kérdezd meg, ez természetes nem kellemetlen
2010. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem volt bajom az ürítéssel, kivéve az első trimesztert. Egyszer ültem a wc-n és elkezdtem vérezni. Nagyon megijedtem. Szerencsére semmi bajunk sem lett, viszont én elmondtam a védőnőnek is. Javasolta a lekvárokat, különösen a szilvalekit. És a rostos kajákat, gyümölcsöket. Helyre is hozott. Kismamavitamint érdemes szedni. Én Elevitet szedtem, de csak 2 naponta - a szülészorvosom javaslatára.
2010. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem is ez volt és nekem a védőnő ajánlotta hogy egyek aszalt szilvát,tejet,vagy egy kis meggybefőttet!:)

Bevált!

2010. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az aszalt barack jött be!!
2010. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hsznos infókat Nektek!

Ma már nagyon picit sikerült,de még magam alatt vagyok:(Elmegyek a boltba,veszek gyümölcsöket,stb...

A neten olvastam most,hogy a szőlő is jó székletlazító...hát veszek azt is.

Jobb szeetem azokat amik természetes dolgok,mert ha már ilyen nehezen sikerült végre teherbeesnem,akkor nem szeetném a picit elvszíteni!és ezért nem szednék szívesen bogyókat sem.

Köszönöm a segíteséget,megyek gyümölcsért---és gondolom ha sétlok egy kicsit az sem árt,mert mindehová kocsival megyek...

2010. márc. 16. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!