Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól nem számít egy...

Mikortól nem számít egy újszülött koraszülöttnek, betöltött 36. héttől?

Figyelt kérdés
Most vagyok 35 hetes és 6 napos, holnap töltöm be a 36. hetet, 36 hét 0 napos leszek.
2015. okt. 12. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkabb 37. hettol
2015. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, 37. héttől
2015. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Betöltött 36. héttől, vagyis, amikor a 37. hétbe lépsz.

Tehát ha holnap szülnél, már nem lenne koraszülött a terhesség korát nézve, de nyilvánvalóan ez nem csak ettől függ. Mert ha mondjuk 36 hetesen megszülsz és pici lesz a baba, tehát olyan 2 kg körüli, akkor igen is számíthatják koraszülöttnek.

Én kerek 36 hetesen kerültem kórházba, úgy nézett ki, hogy szülök, akkor azt mondták, hogy amíg tudják, visszatartják, mert ha 1 nappal előtte történik, akkor még koraszülött lenne, így még húztuk másfél hétig, végül a 38. héten született, bár nem volt kicsi így sem, 3960 grammal született.

2015. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Betöltött 36. héten szültem, mégis koraszülöttnek nyilvánították, pedig 3.5 kg-al és 55 cm-el született. Semmi gond nem volt vele hála Istennek,egy nappal sem voltunk többet kórházban, mint mások. Lassan két éve volt, akkor még betöltött 37. héttől nem számított koraszülöttnek, azóta nem tudom, ez változott-e, szerintem nem.
2015. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Betöltött 37.héttől, ami a 36.hét 6.napja utáni nap.

De ha ezen a héten még 2500 gr alatt van a baba, hiába haladtad meg a 37.hetet, akkor is koraszülöttnek nyílvánítják.

2015. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Betöltött 37. héttől nem számít koraszülöttnek. Azaz 36 hét 6 napig koraszülött, 37 hét 0 nap, újszülött.
2015. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Kórházi protokoll válogatja. Nálunk betöltött 36 hét. Tehát 36 hét 0 nap. A gyógyszereimet is akkor lehetett abbahagyni (keményedések ellen), terhespatológiáról is akkor engedtek haza (már nem indokolta a benntartásom fenyegető koraszülés). De igazából tényleg születés után dől el, hogy egy babát érett újszülöttnek, koraszülöttnek vagy fejletlen, kis súlyú újszülöttnek tekintenek-e.
2015. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!