Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 5 nap apaszabadságot a...

Az 5 nap apaszabadságot a munkáltató vagy az állam fizeti?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A munkáltato!
2010. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2010. márc. 11. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:

A baba anyakönyvvi kivonatát az apuka bemutatja a munkahelyen és 5 nap szabadságot kap rá, amit legkésőbb a baba 2 hónapos koráig ki kell vennie. Plusz éves szinten jár 2 nap pótszabadság, amit ( ha Te táppénzen vagy pl ) szintén az apa szokott kivenni, legalábbis az első 1-2 évben.

Ezt a szabadságot a munkáltató fizeti ki az apukának és majd ők visszaigénylik. Ezt kormányrendelet szabályozza. Tehát a munkáltató csak megelőlegezi.

És egyébként távolléti díj jár rá.

2010. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és elsőnek üzenem, hogy a munkáltató csak megelőlegezi ezt az 5 napot. Utána ők visszaigénylik, tehát végülis a munkáltató csak kifizeti de a költség nem őket terheli.
2010. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szeretnélek megkérni hogy betudnád-e linkelni azt az oldalt ahol ez le van írva,mert a férjem munkáltatója igen nehézkesen áll hozzá ezekhez a dolgokhoz és szeretné neki megmutatni .Előre is köszönöm.
2010. márc. 11. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:

12.44-es vagyok és le vagyok döbbenve azon amit írtál, hogy a munkáltató azzal az 5 nap szabadsággal vacakol, ami végülis nem is az Ő fizetési terhe, Ő csak megelőlegezi. Hát ez durva :(

De természetesen segítek, ez a Magyar Államkincstár hivatalos honlapja, és ITT írják le. Illetve jó is ha a Párod megmutatja a munkáltatójának, mert ugyanezen az oldalon ott van alul az a nyomtatvány is, amin majd a cég visszaigényli.

Tehát a link:

[link]


Remélem tudtam segíteni és minden rendben lesz :)

Sok sikert Nektek!


26 hetes kismama

2010. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Sajnos ez egy vagyon őr cég és itt mindent elszámolnak papíron de a fiúk ebből semmit sem kapnak,de ezt hosszú lenne leírni.De hát ez van még örüljünk neki hogy tud dolgozni.Lassan már mi fizetünk hogy dolgozhassunk.Mindegy még egyszer köszi.
2010. márc. 11. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:

12.44-es vagyok és nagyon szívesen. Az én Páromnak is van vagyonőri végzettsége, és dolgozott is kis ideig benne, de pont azért hagyta abba, amit Te is írtál... :( Neki szerencséje volt, mert kapott egy másik állást a saját szakmájában, már fél éve ott van, ez egy normális cég (nagy áruházlánc), itt nem mernek vacakolni a fizetési dolgokkal.

Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond Nálatok.

És mikor születik a baba? Nálunk június közepén.

2010. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A férjem is most akar váltani munkahelyet de április végére vagyok kiírva és úgy néz ki hogy csak ez időpont után tud váltani.További jó baba várást kívánok neked,és könnyű szülést.
2010. márc. 12. 06:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!