Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez nagyon rossz cukorterhelés...

Ez nagyon rossz cukorterhelés eredménynek számít?

Figyelt kérdés

Miután megittam a löttyöt, nagyon rosszul voltam, szédelegtem, hányingerem volt, émelyegtem, de nem hánytam ki.


Ma kellett mennem az eredményért, mire a doki annyit mondott hogy 1 hónap múlva újra kell menni,megismételni!

rákérdeztem, hogy " nem lett jó az eredményem?" erre mondta hogy " hát nem"

és hogy ekkor meg akkor ismételjem meg.

És jöhettem is haza. Itthon aztán felhívtam a védőnőmet, aki azért értelmesebb mint ez a doki, és mondta hogy ő szénhidrát szegény diétát javasolna.

És hogy ne ijedjek meg, nincs nagy baj...de már megijedtem :(


Eredményemet leírom, hátha tud valaki valami biztatót mondani.


Glükóz terhelés 0.perc : 4.1

Glükóz terhelés 120.perc: 7.2


Vizelet cukor +++ !


Ennyi van a papírom alján.



2015. júl. 9. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne belgyógyásszal beszélni, mielőtt kétségbe esel.

A terhelést nem ismételtetném meg, azzal a rengeteg cukorral sokkoltad a szervezetedet.

A cukor a vizeletben nem túl jó hír, nekem sose volt, nem néztem utána, nem tudom pontosan, hogy mit jelent. Nekem diétázni és inzulint szúrni kellett. Nézz utána a 180 g-os szénhidrát diétának, és jó lenne minden főétkezés előtt, illetve után egy órával vércukrot nézni. 6.5-ig jó a kaja utáni érték.

11 éve még 7 volt a terhelt határa, 2-3 éve talán 7.5.

2015. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

belgyógyásztól jövök,ő mondott ennyit, amit leírtam hogy meg kell ismételni egy hónap múlva.

Védőnőm szerinte pár éve még 7 volt a terhelt határa, nem régóta levitték 6.5-re

2015. júl. 9. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Mikor vették le 6,5-re?

Én most szültem áprilisban. Januárban volt a cukorterhelésem, akkor 7,8 volt a határ. Nekem 7,6 lett, és a dokim megnyugtatott, hogy nincs semmi gond (annyit fűzött hozzá, hogy ne egyek fehér kenyeret és tésztát).

Babám makk egészségesen született. Mondjuk az eredmények után - bár nem konkrét diétát tartva - figyeltem, hogy mit és mennyit eszem.

2015. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csak a vizeletben lévő cukorhoz tudok hozzászólni, mert a vércukor terhelésem mindig jó lett. Nekem mindhárom terhesség alatt volt cukor a vizeletemben. A védőnő eléggé aggódott, de a dokim (aki egyébként iszonyú alapos és lelkiismeretes) azt mondta, hogy a terhesség előrehaladtával a vese egyre nehezebben birkózik meg a kiválasztással, így a vizeletbe is kerül cukor. Ne foglalkozzak vele, csak ha terhesség után is fennáll a probléma.
2015. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez még messze nem vészes! Attól is függ, miket ettél pont előző nap.

Nekem is 7,2 lett az eredményem.

Nekem annyit javasolt a doki, hogy figyeljek oda, ne nagyon egyek édességet, édes lötyiket, kevesebb szénhidrátot, de nem kell még számolgatni!

Problémamentes terhességgel, makk egészséges kislányom született!

2015. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 7,2 határeset. 180 grammos szénhidrát-diétát jó lenne tartani, az egyébként egészséges felnőtteknek, kismamáknak sem árt. A lényege, hogy a magas szénhidrát-tartalmú ételeket, a fehér lisztet, cukrot, fehér rizst, fehér lisztből készült tésztát kerülni kell, banán, kukorica, dinnyéből meg csak minimálisat enni. Vannak a neten 180 ch-s minta diéták.

Nekem is, úgy emlékszem, 7,2 lett a terhelt, onnantól csökkentettem a szénhidrátot, egy hónap múlva az ismételt vizsgálat már jó lett.

2015. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 8hete 7.1 lett.7,8 a határ.Dokim annyit javasolt,hogy kevés szénhidrátot egyek, ennyi.Azóta így eszem.Nem értem mi ez hatàrmizéria,miért egyik helyen 7 másikon 6.5,nálunk Szolnokon 7.8.
2015. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Már nem eszek riszt, krumplit, tésztát, fehér kenyeret, fehér lisztből készült dolgokat.illetve semmi cukros üdítőt, joghurtot nem fogyasztok.

viszont a gyümölcstől nem tudom magam teljesen megfogasztani.. egész nap azt várom hoyg mikor ehetek már egy kis gyümölcsöt.

Napi egy alma+egy barack sok lehet?

2015. júl. 13. 22:05
 9/9 A kérdező kommentje:
rizst* bocsánat
2015. júl. 13. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!