Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A napokban tudtam meg, hogy...

A napokban tudtam meg, hogy ismét babát várok. Három gyerekes anyukák segitenétek?

Figyelt kérdés

A család vegyesen fogadta a nagy hirt.

Van egy 3 éves, és egy 20 hónapos kisfiam. Terveztük a harmadik babát, igaz nem ilyen hamar, de igy alakult :)

Az egyik felem nagyon örül a másik tele van aggodalommal, hogy fogok mindent megoldani.


Irnátok nekem, hogy múlik egy napotok, hogyan oldatok meg egy sétálást 3 gyerekkel, bevásárlást ...


Előre is köszönöm.


2015. júl. 2. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem 3, hanem 4 gyerekem van. Én ugyan (sajnos) már nem most vagyok várandós, de nálunk 32 hónap, 18 és 15 hónap van a 4 gyerek között, vagyis a 3 kisebb 3 éven belül született. Megoldottam és bírtam, szóval ne félj! nekem semmi segítségem sem volt, csak a férjem, de ő akkoriban elég sokat dolgozott. Fog oviba járni szeptembertől a 3 éves?
2015. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy mindent meg fogsz tudni oldani! Ha eleve hármat tervezetet, akkor erre vagy bekódolva agyban, hogy úgy mondjam, erő tekintetében is erre vagy berendezkedve. Az ember nagyon gyorsan tud regenerálódni, ötletesnek, kreatívnak, erősnek lenni, ha muszáj.


Nálunk 2 év 8 hónap van az ikrek és a kicsi között. Én már az ikrekkel kitapasztaltam, milyen érzés naponta 4 órát aludni, csak wc-n ülni, állva, kapkodva enni, idegeimet lenyugtatni. A legnehezebb az volt hogy, amikor még a kicsi sokáig és sokat szopott, a nagyok meg igényeltek volna közben, őket is el kellett látni, veszélyhelyzetben, veszekedéskor gyorsan lecuppantani magamról a síró babát nem kellemes. De minden megoldódik egyszer, és rá fogsz jönni, hogy a ti helyzetetekben, ami épp adott, mit csinálj. Higgy magadban!


Mi úgy sétáltunk, hogy a babakocsiba kétoldalt kapaszkodtak az ikrek, de persze így is csak a kisboltig jutottunk, hisz ők is még az elrohangálós korszakukat élték (fiúk mindhárman és iszonyúan energikusak). De többnyire csak az udvaron levegőztünk, kitettem a kicsinek az utazóágyat, és ő abban elvolt, míg a nagyok motoroztak, stb.

A nagybevásárlást mindig a férjem csinálja, munka után, este 9-10 körül... így tudjuk segíteni egymást.


Jó egészséget kívánok, és aggodalom helyett inkább éld meg örömmel a terhességet!

2015. júl. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


A két kisfiam szeptembertől bölcsisek, délelőtt lesznek ott 8-12.ig.


Azt hiszem meg tudom majd oldani (igyekezni fogok), csak az olyanok törnek le, mint pl. anyukám az előbb mondtam meg neki és ki volt akadva, hogy nem vagyunk normálisak.

2015. júl. 2. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Készülj fel a sok okoskodóra! Kéretlenül, akár idegenek is ki fognak majd osztani, hogy "minek ennyi gyerek a mai világban", "felelőtlenek vagytok", meg fogod kapni, hogy "biztos segélyre szültél", "nem akarsz dolgozni" stb. Ezekre készülj, döntsd el, elengeded-e őket a füled mellett vagy mondasz rájuk valami frappánsat. Én rengeteg ilyen megjegyzést kaptam, szűk családban szerencsére nem, anyukám csak aggódott inkább, de ez természetes.
2015. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!