Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A téli idöszakban vagy a...

A téli idöszakban vagy a nyári idöszakban könnyebb a nagypocakkal?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnénk nekiálni a 2. babonak és szeretnék tapasztalatokat kérni hogy mikor volt "könnyebb" a nagy pocakkal.A kisfiam szeptemberi tehát a nyárit tudom milyen csak kiváncsi vagyok a téli terhességre is,mert nyáron pl lehet sokat sétálni télen viszont nem...
2010. febr. 27. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én örülök hogy nyáron voltam várandós és nem télen. Sokkal kevesebb ruhát kellett vennem, mint ha télre kellene nagykabátot stb. venni, amit soha többet nem használsz. És a mozgás, egész nyáron jöttem-mentem, télen nem nagyon szeretek a hidegben mászkálni, csak ha nagyon muszály.
2010. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én nyáron is és télen is voltam pocakkal és a téli verziója nekem kínszenvedés volt. Az a sok ruha, kényelmetlen volt, sok volt, alatta a nagy has, öltözni-vetkőzni, huh... Nyáron egy szoknyaruha és késssssz. :)

Aztán a téli 4 fal közé zártság, ellenben a nyári nagy kimozdulásokkal. Fittebb is lesz tőle az ember és a picike is odabent. Én 7 hónapos terhesen augusztusban tollasoztam a párom unokaöccsével. És milyen jól esett... Meg is látszik a fiamon, milyen vasgyúró lett. :) Remélem, a sportos kismamaságomna köszönhetően. A válasz tehát: NYÁRON jobb! (Már aki nem szenved a melegtől.)

2010. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a fiamat májusban szültem 3 éve most juliban fogok!De örülök is neki pont ezek miatt amit az első is írt!Télen nem tudsz úgy felöltözni hogy ne legyen kényelmetlenn,hideg is van!Nyáron meg ezek nincsenek!É s ha nyáron nagyon meleged is van lezuhanyozol és kész akér 10-szer is egy nap télen annál fifikásabb hogy jo meleg zuhanyt vagy fürdőt vegyél!
2010. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát sajna igazatok van csak az a kis "gondom" van hogy juliusban házasodunk :-) a párommal és hát a ruha füzös,tartok attol hogy nem lenne kényelmes (a növekvö pocaknak) bár nem is sokáig lesz rajtam...
2010. febr. 27. 17:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Én még csak az első babámat várom, most vagyok 33 hetes, de már most akkora a hasam, mintha holnap szülnék.


Eddig alig kellett magamnak ruhákat vennem, minden pénzünket a babára költhettük. Vettem két kismamanadrágot meg egy fölsőt, az összes többi fölsőm a régi pulóvereim. Van egy laza, téliesített sportdzsekim, az még így, nagy pocakkal is jó, hóban-latyakban pedig a vízhatlan túracipőmet és a túrabakancsomat hordom, abba dagadással együtt is bőven belefér a lábam.


Épp most vagyok gondban, hogy jön a tavasz, és az utolsó két hónapra, a melegebb időkre még nincs fölsőm... Szóval nekem olcsóbb volt a terhesség télen, mint lesz majd a melegebb időben, az utoló két hónapban.


A másik az, hogy folyton légszomjam van, fulladok, és ráadásul nagyon melegem van. Pedig már alig fűtünk (szegény férjem majd megfagy, ahogy nyitogatom rá az ablakokat órákig, meg éjjel, a 13 fokos hálószobában). Nem tudom, mi lenne velem, ha nyári kánikula lenne.

2010. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 39 hetes kismama, de én nagyon megszenvedtem ezt a téli időszakot. A pocakomtól nem tudom felvenni a csizmámat, úgyhogy a férjem adja rám mindig, azaz nélküle nem tudok elmenni sehova. Nekem az első babám, tehát nem tudom milyen nyáron terhesnek lenni, de szerintem az se lehet könnyű. Talán az öltözködés szempontjából könnyebb, viszont akkor meg nagyon meleg van! :o) Szerintem mind a két időszaknak meg van az előnye és a hátránya is.
2010. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz első babás vagyok, májusban szülök, de sztem jobb volt így télen terhesnek lenni, így is majd' megsültem a lakásban, meg majdnem mindenhol... A családot kikészítettem azzal hogy a -20 fokban is nyitva volt az ablak, mert melegem volt és fulladtam. Amúgy sem bírtam soha a meleget, de biztos hgy megőrültem volna ha a kánikulába kellett volna ezen átesnem... és így is tartok a végétől, hogy nehogy hirtelen hőség legyen, de hátha nem:)

30 hetes km

2010. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mind a kettőnek megvan a maga előnye-hátránya. Télen ugyebár csúszósak az utak, sokat kell öltözni-vetkőzni, kevesebb a kimozdulási lehetőség, viszont nem sülsz meg a saját levedben. Én nyáron voltam nagypocakos (6-8. hónap) és a 40 fogok hőség borzalom volt!!! A kimozdulás jó volt, na de 35-40 fokban? Áhh az szörnyű volt, nem volt kedvem elindulni a hőségben, még a lakásban leengedett redőnyökkel is folyt rólam a víz... De az hogy elég volt egy ruha vagy egy könnyű cérnavékony térdnaci (az a törökbasa féle-nem terhes nadrág) és egy fölső, nagyon kényelmes volt. Ha választhatnék, nagy pocakkal inkább ősszel vagy tavasszal lennék. :)

Sok boldogságot!

5 hónapos kislány anyukája

2010. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én màjusban estem teherbe,és az elsö hàrom honapot végig szenvedtem nyàron,nem tudtam kimenni a melegben,rosszul voltam minden nap,esetleg este ha kicsit lehült a levegö,akkor tudtam kimenni sétàlni.Most màr a végét jàrom,de jobban érzem magam mint nyàron,persze az öltözködéssel gondban vagyok én is.Viszont nincs kànikula,nem sülök meg.Igaz,mindkettönek meg van az elönye meg a hàtrànya.Na meg ki hogy birja persze.Én az elsö idöszakot nehezen viseltem,most meg màr alig birom magam vonszolni,azért nehezebb.De jobban viselem a friss hideg levegöt mint a nyàri 40 fokot.
2010. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nyáron szültem,rettentően nagy meleg volt. Egyébként mindig fázós voltam,de a terhesség alatt majd megsültem. Kicsit nehezen viseltem,bár vékony vagyok szinte csak a hasam nőtt.Sokat mozogtam és folyton úton voltam (vállalkozásunk miatt). Az autóban többször a rosszullét kerülgetett a hőségtől. Legközelebb tavaszi babavárásra időzítünk:-)
2010. febr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!