Down-kór szűrés?

Figyelt kérdés

Mennyire reális, hogy a 12 hetes down- kór szűrés 11000 Ft, a kiterjedtebb vizsgálat pedig 20000 Ft? Ezt nem fizeti a tb? Akiknek nincs ennyi pénzük, azok nem csináltatják meg ezt a vizsgálatot?

Magánrendelésre szoktam járni, de egy kötelező szűrővizsgálatért fizetni kell a kórházban, ez számomra nagyon meglepő...



2015. jún. 3. 18:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ha választhatsz, máris nem kötelező. Amire gondolhatott, az a 12 hetes UH és gondolom a 11ezer a magánrendelésen a vizsgálat ára, vagy a másik vizsgálat, amit szintén magánban csinál 20, mert alaposabb, és csak azért a kórházban csinálja, mert az ő gépe nem megfelelő hozzá.
2015. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az utolsónak lesz igaza, a doki szimplán "hazudott".


Mondom, az alap 12. heti ultrahangot fizeti a TB.

2015. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Bízva a magyar orvosokban??????

A magyarok tényleg jók gyógyításban de orvoshoz csak akkor menj ha meghalni akarsz, könyörgöm.


Itt kezdődik a társadalom romlása, magyar anyák nézzetek magatokra.

Hogy csinálhattok a saját gyerekeitekkel ilyet??


És ki panaszkodik? Ti panaszkodtok, és nem látjátok hogy ti teremtitek meg az egészet.


Észbe kapni soha nem késő.

Le kellene nyugodni.



"ráadásul tanulmányok bizonyítják hogy a legellenállóbb immunrendszerrel azok rendelkeznek akik nem kaptak oltást."


Linkelj mar nehanyat!


Oké, mailed mi?

Amúgy meg mindannyian be lettünk oltva, nem kell túlparázni semmit.

2015. jún. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Oké, mailed mi? "


Ide is be tudsz masolni linkeket.

2015. jún. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták: 12. heti UH ingyenes a területileg illetékes kórházban. A dokid akár a magán rendelésén (ha fel van rá készülve, van akinél van, van akinél nincs lehetőség) meg tudja csinálni a kombinált tesztet. Vagyis az UH mellé egy vérvételt. Ezt lehet később kiegészíteni és integrált tesztet, illetve négyes (quartett) tesztet csináltatni (valószínű ez utóbbiak valamelyiket mondta kiterjedtebb vizsgálatnak az orvosod).


Régen az AFP volt kötelező ÉS ingyenes.


Ma semmi nem kötelező, ezért nem is ingyenes. 10.500-tól 35.000-ig sokféle áron csinálják csak a kombináltat, amivel csak az a gond, hogy ha nem a megfelelő napon mentél, akkor semmit sem ér.


Ezeken kívül lehet csináltatni több százezerért Nifty vagy Prena tesztet. Amikről elmondják, hogy X százalékosak, csak azt nem, hogy ha netán beteg babát jelez akkor még tovább küldik állami genetikai laborba méhlepény/magzatvíz vizsgálatra.

2015. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

a 12 heti genetikai ultrahang ingyenes... Ott megnézik a babát úgy ahogy.

Mi fizettünk 15 ezret a kombinált tesztre ami azt jelenti hogy nm 5 percig nézik a babát uh-n, hanem 15 -20 percig, alaposabban, és vért is vesznek. ennek az eredménye egy héten belül jön meg.

2015. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Oké, mailed mi? "


Ide is be tudsz masolni linkeket.


Te komolyan nem láttál/hallottál erről semmit?

Egész net tele van vele, több ezer tanulmány, orvosok szájából elhangzó anyag Amerikától Magyarországig.


Azért kértem mailt, mert olyan sok van hogy majd ha lesz egy szabad hétvégém akkor tudok küldeni párat, de itt meg lehet hogy elfelejteném.


Addig is önerőből be tudod írni a youtubra vagy a googlebe.

2015. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Azt még hozzá tenném, hogy én nem az a típus vagyok aki meg akarna téríteni valakit, mert mondom mi is be lettünk oltva, szerintem nem kell semmit sem túlparázni


Erről eszembe jutott egy szám


https://www.youtube.com/watch?v=I3di96LzqMY


Persze ez nem tanulmány, de majd azt is küldök!


Elnézést az offért kérdező, befejeztem.

2015. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Amúgy biológia szakos hallgató vagyok.

Nem bírom azokat az embereket akik csak azért behódolnak rendszernek, idősebb embereknek, meg akárkinek, pedig meg lenne a saját intelligenciájukhoz ahhoz hogy saját kreatív gondolataik legyenek.


De nem ezt teszik!

Szolga módra hajlonganak csak azért mert valaki azt mondja nekik!

Peace. Élje mindenki a saját életét de legalább a gyerekeitekre kellene vigyázni, nem a hülyeséget követni.

2015. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

*Down-szindróma (nem bántás, sokan használják még kórként, csak haladjunk a korral :) )

Sok boldogságot a babához!

2015. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!