Down-kór szűrés?

Figyelt kérdés

Mennyire reális, hogy a 12 hetes down- kór szűrés 11000 Ft, a kiterjedtebb vizsgálat pedig 20000 Ft? Ezt nem fizeti a tb? Akiknek nincs ennyi pénzük, azok nem csináltatják meg ezt a vizsgálatot?

Magánrendelésre szoktam járni, de egy kötelező szűrővizsgálatért fizetni kell a kórházban, ez számomra nagyon meglepő...



2015. jún. 3. 18:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Reális az ár. Kombinát tesztet-ha jól tudom fizeti a tb. Az integrált, összetetebb vizsgálatot nem-ez biztosabb. A terhesgondozast is fizeti a tb. Magánrendelest választottal kényelemi funkciók miatt, így a kiegészítő szolgáltatást is ott illenék igénybevenni.
2015. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Persze, szerettem volna, nem sok kedvem van órákig várni a kórházban, de azt mondta az orvos, hogy pénteken van a kórházban, akkor menjek, mert magánrendelésen nincsenek meg az eszközei.
2015. jún. 3. 19:07
 3/25 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem füllik hozzá a fogad hagyd ki a szűrést. Te vagy az anyja egyedül is meg tudod állapítani milyen a gyereked.

Bár ha "kezdő" anya vagy akkor lehet hogy nem érted a hozzászólásom.

2015. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

jah kötelező szűrővizsgálat.

Erről sajnos nem tudok én oltást sem adattam be, pedig elvileg az is kötelező lenne, de szerintem nem jó egy kicsi emberke szervezetét leterhelni olyan erős vegyi anyagokkal, ráadásul tanulmányok bizonyítják hogy a legellenállóbb immunrendszerrel azok rendelkeznek akik nem kaptak oltást.

2015. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Mi magánklinikán sokkal többért csináltattuk. Utána olvastam valahol, h van egy alap vizsgálat ilyen jellegű, ami ingyenes, de nem annyira alapos.
2015. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kötelező, csak indokolt esetben (idősebb szülők pl.).
2015. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb szülők esetében se kötelező!


Kérdező!

Némi fogalmi zavarod van!

A kombinált szűrés SEHOL sem kötelező!

A 12. heti genetikai ultrahang pedig INGYENES, ha közkórházban végezteted!


Ha magánban akarod az ultrahangot is és mellé a vérvételt (így lesz kombinált), akkor elkérik az ultrahang árát is. A kombinált szűrés átlagos ára 30 ezer Forint.

2015. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Vagy kötelező, vagy fizetős, valamit benézhettél.


Kötelező (na jó, semmi nem kötelező, csak erősen ajánlott), TB által támogatott, ingyenes szűrővizsgálat a 12. heti genetikai ultrahang. Nagyjából egy ultrahang, amin néznek tarkóvizenyőt meg orrcsontot, slussz.

Ha kombinált tesztet szeretnél, azt előtte kell jelezni, megszervezni, az 8-30 ezer forint, alaposabb az ultrahang és van vérvétel is hozzá.

2015. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"ráadásul tanulmányok bizonyítják hogy a legellenállóbb immunrendszerrel azok rendelkeznek akik nem kaptak oltást."


Linkelj mar nehanyat!

2015. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok. Az orvos nekem ennyit mondott telefonon, ez kötelező és választhatom a 11 ezres vizsgálatot vagy a 20ezrest a közkórházban. Természetesen biztos, ami biztos alapon legbővebb vizsgálatot fogom megcsináltatni, mert szeretném tudni, hogy minden rendben van. De elgondolkoztam, hogy egy átlag magyar család minimálbérrel, hogy tud finanszírozni ilyen kiadásokat. Külföldön, ahol még (betegbiztosításom sincs),pedig megcsinálják a vizsgálatokat fele ennyiért, csak itt azért nem ennyire alaposan, hogy genetikai vizsgálat meg down kór szűrés. Ezért is bízom jobban a magyar orvosokban.
2015. jún. 3. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!