Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességet volt aki...

Második terhességet volt aki rosszabbul viselte?

Figyelt kérdés

Most vagyok 24 hetes terhes, eddig a létező összes "mellékhatás" meg van. 16. hétig rosszullétek voltak, fáj a derekam, feszül a szeméremcsontom, ég a gyomrom, orrvérzésig kiszárad az orrom, nem bírok sokáig állni, fáradékony vagyok. E melléegy 2,5 éves kistörpém is van, aki nem igazán hagyja, hogy feltett lábakkal pihenkéljek.

Félreértés ne essék, nem jajóénszegéyezni akarok, de a kislányommal a második trimeszterben nyugodt, békés, energetikus voltam.

Lehet valami konkrét oka, vagy egyszerűen ennyire eltérő a két terhesség? Kihathat a szülésre is? Lehet, hogy az is nehezebb lesz?



2015. máj. 29. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

En :) A fiammal szinte semmi problema nem volt, bar az elozo veteles miatt ott is szetizgultam magam, de alapjaba vdve egy problemamentes terhesseg volt.

Nah viszont mostani...kislanyt varok, de mar annyi mindenen tul vagyunk, hogy alig varom h itt legyen az ido es megszulessen. Itt volt minden, influenza 2x, korhaz, fertozesek, most a cukor lett rossz. Pihenni sincs idom annyit a 1.5 evesem mellett...es meg messze vana vege :( Remelem egeszseges lesz, csak ebben bizom. 27hkm

2015. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én SOKKAL rosszabbul voltam a másodikkal.

Mindkettő fiú, az első terhességem álom volt (pedig mindkettő alatt cukordiétán voltam, és pajzsmirigy miatt is állandóan kontrollra jártam).

A másodiknál volt tüdőgyulladás, arcüreg- és középfül-gyulladás, terhespatológia méhszájra lógó lepény miatt, majd a végén magas vérnyomás, kezdődő toxémiával... A 22. hétig hánytam, az elsővel összesen 3x a 9 hónap alatt.

Közben a másodiknál kivették a nagyfiú (5 éves) orrmanduláját, és a császár előtt 2 nappal bárányhimlős lett....

Szerencsére az orvosom profin kezelte mindegyik problémát, de nagyon macerás 9 hónap volt.

2015. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

35 hetes vagyok, még van úgy hogy éjjel is hányok. nálam is szinte minden megvan amit ellehet képzelni. gyomorégés, orrvérzés, fejfájás, már haskeményedés és görcsök is.

kisfiút várok.


nekem is egy 2,5 évesem van szintén kisfiú. vele megnőtt a hasam és megszültem. azt hittem a második várandóságom is valami hasonló lesz, de tévedtem:)

2015. máj. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!