Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon ezért haltak meg a...

Vajon ezért haltak meg a Babáim? Ezekután milyen vizsgálatokat csináltassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem most volt sajnos Missed AB műtétem Ikrekkel 12 hét után február 19.-én.

92 óta szedem az L-Tyroxint.

A menstruáció kimaradása és a fogantatás között voltam vérvételen december 8.-án, ahol a TSH 0.068 volt, a szabad tiroxin meghatározás pedig 25.29.

A Babák 3 évi próbálkozás után fogantak meg és nagyon boldogok voltunk.

A pajzsmirigy gondozóba 01.28.-ára kaptunk időpontot, ahol legnagyobb meglepetésemre nem akartak levenni TSH-t és a majdnem 2 hónappal ezelőtti vérvétel eredmény értékelésével 150 mg-ról 100-ra lecsökkentették az adagomat.

Az egyik Baba megállt a fejlődésben 02.08-9.-e körül.

Mentem mindenhová, de sajnos senki nem akart segíteni.

Február 15.-én állítólag megállt az egyik Babám szivecskéje.

Ekkor felkerestem több kórházat is, hogy mentsék meg a még életbenlévőt, nem baj, ha hasfalat kell vágni, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem érdemes.

Állítólag azzal egyidejűleg, hogy az egyik Babám szíve megállt, a másik Baba fejlődése is megállt.

Hiába voltak kétpetéjüek, (minden UH-on össze voltak bújva, látszott rajtuk, hogy már szeretik egymást).

2010. 02. 16.-án a Humán chorion-gonadotropin 12772 volt, ami állítólag 12 hetes élő ikerterhességnek felel meg.

Nagy harc árán sikerült levetetnem a Thyreoid Stimuláló Hormonomat, ami 9,700 lett.

19.-ére állítólag leállt a másik Babám szívdobbanása is.

Azóta megvolt a Missed AB műtétem és érdekes, hogy műtét után meglátogatott a strummagondozó orvosom, Akinek hiába könyörögtem azelőtt, hogy intézze el a vérvételt, inkább 150-ről 100-ra csökkentette az adagomat.

Vajon ezért haltak meg a Babáim???

Ezekután milyen vizsgálatokat csináltassak?

Senkinek nem kívánom ezt a lelki kínt, amilyen űrt hagytak a Babáim.

Ráadásul úgy érzem, hogy Családomban senki nem olyan megértő, mint amire most szükségem lenne.

Köszönöm, ha írtok nekem!!!

Kitartást Mindenkinek: Anita


2010. febr. 23. 13:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Még valami.

Az első 16 hétben, amíg a babának nincs saját pm-hormonja, addig 200-at szedtem a Letrox-ból, utána csökkentettem, mondván, hogy a baba már tud magának termelni. Jó is volt a TSH 2 hónapig, 0,1 volt végig az elejétől. De a 20. hét után kevés lett ez az adag, mert 7 lett a TSH-m, ilyenkor a babára már nem veszélyes, hanem az én szervezetem fogyasztott több hormont, a növekvő baba miatt. Így újra 200-at szedek, de holnap lesz frissebb eredményem, kíváncsi vagyok rá....

2010. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Te milyen vallású vagy?

Hiszek benne, hogy az én Kincseim Őrangyalkák lettek!!!

De nem tudom, hogy mi van a belőlünk fakadó eredeti bűnükkel???

Lehet, hogy meg kellene kereszteltetni Őket???


Úgy érzem csak egészséges Kisbabám fog majd lelki békét adni, mert olyan szerencsém sajnos úgy sem lehet, hogy mégegyszer Ikrek legyenek!!


De lenne és akkor Neked is ketten lennének!!!


Nekem a Budapest megoldható lesz, mert az Ikrekkel is BP.-re jártunk, hátha okosabbak a Dokik...


Te is 3 hétig vérezgettél és nem volt gond?


Neked mekkora volt a Magzatod?


Talán rendellenes az, hogy sűrűn görcsölök vagy az, hogy állítólag a méhemben több a vér, mint amennyi kijön vagy az, hogy pisilés után sokkal, de sokkal erősebb a vérzés és ilyen apró vérrögök is jönnek és nem értem, hogy pisilés után miért ennyire heves?


Ezt még nem is mondtam a Dokinak, mert ez leginkább péntek óta egyre vészesebb!!!


Én amikor kihoztak a műtőből már alíg véreztem.


Aztán kb. 1 hét múlva volt másfél nap szünetem, akkor együtt voltunk a Párommal és múlthéten is amikor már fél napot szünetelt, de ezt nem mertem mondani a Dokinak, mert Ő még mindig nem engedélyezte se az együttlétet, se a fürdővizet..


Nem tudom, hogy ezzel nagy kárt okozok -e, de valamiért sajnos nagyon kívános vagyok, talán a TSH ingadózása???


Sajnos nem lehet privátot írni Neked.


Köszönöm: Anita

2010. márc. 17. 20:50
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor az nem baj, ha túl kevés a TSH szint???

Szurkolok Nektek!

Sok boldogságot kívánok: Anita

2010. márc. 17. 20:58
 14/17 anonim ***** válasza:

Beállítom a privit, tudsz akkor már írni.

Katolikus vagyok... Én is kértem a babánkat, hogy küldje a tesót, és tudtam, hogy fogja is küldeni. Ő annyira jó helyen és közel van ott Istenhez, hogy biztosan tud segíteni. És neked is fognak segíteni az Ikrek!!!

A nagyon alacsony TSH még mindig jobb az első trimeszterben, mint a magasabb, mert legalább a babának bőven van rendelkezésre álló hormon, amiből növekedhet. :) 0,1-1 közötti TSH az első 12 hétben szuper, és veszélytelen. Erre törekedj majd a következőnél!

Írj majd, és "beszélünk" még!

29 hetes km

2010. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tegnapi hozzászólásodban nekem tettél fel kérdést, én voltam a 19 hetes és akkor azt írtam amit most is komolyan gondolok, hogy másik orvost kell választani. Én azért csak kétszer voltam vérvételen és 3 szor cukorterhelésen mert a pajzsmirigyemmel nincsen gond, inzulin rezisztenciám volt csak, de a dokim aki endokrinológus-szülész-nőgyógyász minden UH előtt elküldt cukorterhelésre, vér és vizeletvizsgálatra ami során mindíg nézik a TSH-t, szabad F3 és F4 és a többit, pedig nincsen vele gondom, de figyelemmel kíséri. Ezért nem kell külön fizetnem, magánrendelésre járok, a doki csak az UH és a vizsgálatért kér pénzt (8.000,-Ft/alkalom) de volt korábban hogy szólt hogy most ez egy nagyobb vizsgálat lesz (10.000,-Ft) és bemehetek a kórházba is hozzá, volt hogy oda hívott vissza és akkor nem kér pénzt, de nem rendelésre hív, és fogllakozik velem, úgyhogy meg lehet vele beszélni, Miskolcon van. Ráírja a leletre hogy milyen vizsgálatokat kér azt elviszem a védőnőhöz és az ír beutalót a laborba, meg sem kérdezik hogy miért mert a védőnő mondta hogy a szakorvos kérelmét nem bírálhatja felül, akkor sem ha 2 hetente kér vérvételt, a laborban megcsinálják (tb-re) és az eredményt viszem a dokihoz. Ezért nem értettem, hogy ha nekem miközben nincs ilyen bajom figyelik akkor annak akinek ilyen gondja van nem nézik!!! és még pénzért veszik le!!! Ez egyszerűen az orvoson múlik!! Az az orvos aki ilyet tesz felelőtlen!!!!


22 hetes km

2010. márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tiszta szívből sajnálom, ami Veletek történt, és nagyon sok erőt " küldök " neked, hogy el tudd ezt viselni.Nem ismerlek, mégis könnybe lábadt a szemem, ahogy olvastam a soraidat.Bár nem vagyok orvos, de egészségügyi dolgozó vagyok, és úgy gondolom az egyik baba a pajzsmirigy miatt ment el, és magával vitte a másikat.Most az a fontos, hogy lelkileg megerősödj.Hagyj időt magadnak feldolgozni a történteket, és ha már egy picit jobb, keress fel egy kíváló szakembert, ahogy előttem is írták.Hidd el, hamarabb jön a baba, mint gondolnád.Csak pozitívan állj hozzá, bármilyen nehéz is most.És kitartás!!
2010. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

tegnapi 19.24 vagyok.

írtál nekem privit,amit tegnap este a fórumra is beírtál.

én sajnos nem tudok neked segíteni annál többet a mit írtam.de már én is vesztettem el valakit,és a fájdalmamban csak a remény a hit és a feltétel nélküliség segített.teljesen mindegy milyen vallású vagy,az az isten segíteni fog.és az univerzum.próbálj meg tőlük elbúcsúzni,tudom nagyon fájdalmas.de fontos a búcsú amit követ a gyász.majd probálj meg remélni és talpra állni.hosszú nehéz folyamat.sajnos tudom miről beszélek.soha nem leszel a régi már és soha nem fogod feledni,később is ugyanígy fog fájni ha rá gondolsz de hátha lesz akkor már melletted valaki..vagy valakik..akik erőt adnak!kívánok neked minden jót!

2010. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!