Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon ezért haltak meg a...

Vajon ezért haltak meg a Babáim? Ezekután milyen vizsgálatokat csináltassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem most volt sajnos Missed AB műtétem Ikrekkel 12 hét után február 19.-én.

92 óta szedem az L-Tyroxint.

A menstruáció kimaradása és a fogantatás között voltam vérvételen december 8.-án, ahol a TSH 0.068 volt, a szabad tiroxin meghatározás pedig 25.29.

A Babák 3 évi próbálkozás után fogantak meg és nagyon boldogok voltunk.

A pajzsmirigy gondozóba 01.28.-ára kaptunk időpontot, ahol legnagyobb meglepetésemre nem akartak levenni TSH-t és a majdnem 2 hónappal ezelőtti vérvétel eredmény értékelésével 150 mg-ról 100-ra lecsökkentették az adagomat.

Az egyik Baba megállt a fejlődésben 02.08-9.-e körül.

Mentem mindenhová, de sajnos senki nem akart segíteni.

Február 15.-én állítólag megállt az egyik Babám szivecskéje.

Ekkor felkerestem több kórházat is, hogy mentsék meg a még életbenlévőt, nem baj, ha hasfalat kell vágni, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem érdemes.

Állítólag azzal egyidejűleg, hogy az egyik Babám szíve megállt, a másik Baba fejlődése is megállt.

Hiába voltak kétpetéjüek, (minden UH-on össze voltak bújva, látszott rajtuk, hogy már szeretik egymást).

2010. 02. 16.-án a Humán chorion-gonadotropin 12772 volt, ami állítólag 12 hetes élő ikerterhességnek felel meg.

Nagy harc árán sikerült levetetnem a Thyreoid Stimuláló Hormonomat, ami 9,700 lett.

19.-ére állítólag leállt a másik Babám szívdobbanása is.

Azóta megvolt a Missed AB műtétem és érdekes, hogy műtét után meglátogatott a strummagondozó orvosom, Akinek hiába könyörögtem azelőtt, hogy intézze el a vérvételt, inkább 150-ről 100-ra csökkentette az adagomat.

Vajon ezért haltak meg a Babáim???

Ezekután milyen vizsgálatokat csináltassak?

Senkinek nem kívánom ezt a lelki kínt, amilyen űrt hagytak a Babáim.

Ráadásul úgy érzem, hogy Családomban senki nem olyan megértő, mint amire most szükségem lenne.

Köszönöm, ha írtok nekem!!!

Kitartást Mindenkinek: Anita


2010. febr. 23. 13:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a történteket Anita! :(


Nem tudok érdemi választ adni, mert sajnos nem vagyok orvos, de akihez jártál terhesgondozásra, ő mit mondott? Valamit csak kellett mondania, hogy mi történhetett.


Nekem is volt missed ab-om, tudom, mi az az űr, amiről beszélsz. Sajnos a családtagok nem érzik át, nem is nagyon érzeheti ezt át senki, csak aki már volt ilyen helyzetben.


Legyél erős, és próbálj megnyugodni, esetleg megtudni, mi történhetett. Babáknál nem csináltak szövettant a missed után?


Nálunk egyébként 4 hónappal a missed ab után jött a következő baba, aki most épp békésen itt szunyókál mellettem. Állítólag a "méhtakarítás" után könnyebb teherbe esni újra.


Még egyszer nagyon sajnálom, és együttérzek Veled!

2010. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok érdemben hozzá szólni, de nagyon sajnálom, ami veletek történt.

Nagyon orvosi felelőtlenségnek tűnik, én olyan orvost keresnék, akinek nem csak az a célja, hogy terhesgondozzon, hanem életét tette arra, hogy megszülessenek a megfogant babák.


A családod pedig... lehet, hogy miattad nem akarnak mélypontra kerülni, hogy legalább ők legyenek azok, akik erősek és tratják a lelket. Gondolom, nekik is rossz, ugyanakkor ezt csak az tudhatja milyen, akivel meg is történik! Sok erőt Neked.

2010. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajj istenem, őszinte részvétem. Nem tudom, hogy mennyire okozhatta ez a gondot, de állítólag a pajzsmirigyes kismamák gyógyszerszintjét nem nagyon szeretik piszkálni, csak ha nagyon indokolt. Vérvételt pedig azért nem akarták, hogy legyen, mert terheseknél bekavarhat az eredménybe a baba. Azt viszont nem értem, hogy miért nem vizsgált meg egy doki sem, ha esetleg a 2. baba menthető lett volna... Szerintem próbálj meg egy másik endokrinológust keresni, akitől információkat kaphatsz, hogy egy esetleges újabb terhességnél mire figyelj. Sok pajzsmirigyes kismama (alul-és túlműködősök is) egészséges kisbabát tudnak szülni, csak szorosabb ellenőrzésre van szükségük. Kívánok Neked erőt, kitartást, hogy túl tudd tenni magad a történteken, és kívánom, hogy mihamarabb újra részed legyen a terhesség csodálatos pillanataiban.
2010. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát egyértelműen másik orvos, az enyém endokrinológus is egyben, nekem nincs baj a pajzsmirigyemmel, 19 hetes vagyok, de már kétszer voltam vérvételen és 23 hetesen is megyek és minden alkalommal nézi a TSH-t, úgyhogy nem értem, hogy akinek ilyen problémája van annál miért nem figyelik!!

2010. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt. :(

Nekem is volt vetélésem már, akkor 5 volt a TSH-m, és a babának az már nagyon magas, - a pajzsmirigy alulműködik.

Ne haragudj, de az az orvos, amelyik lecsökkentette 100-ra a gyógyszeredet, az egy őrült. 2 növekvő babával miért nem értékelte pozitívnak, hogy túlműködik a pajzsmirigyed???

Nekem a 23-as TSH-t 200 mikrogramm vitte le 2 hónap alatt, a vetélés után. További 3 hónapon belül jött a 2. baba, akivel az első harmadban végig 0,1-1 közötti TSH-t kellett tartani!!! 4 hetente jártam vérvételre, és végig tartottam a 200 mikrogrammot. Inkább működjön túl, minthogy megint ne tudjon a babám idegrendszere kifejlődni, mert kevés a pajzsmirigyhormonom...

Közben lementünk 150 mikrogrammra, mert a 16. héttől már a baba saját magának termel pm-hormonokat! De 1 hónap múlva kiderült, hogy újra felugrott a TSH-m, megint alulműködök, 7 lett az értéke. Úgyhogy újra 200 mikrogramm...

Neked is átfordult alulműködésbe, ezt bizonyítja a 9,7-es TSH-d. Sajnos te nem voltál olyan jó helyzetben, mint én most, hogy az én babám már magának termeli 10 hete a pm-hormonokat. Sajnálom nagyon, mert ez jó orvos mellett egy olyan egyszerű probléma, hogy csak na, - én is emiatt siratom az első babánkat, mert ha akkor nem 50 mikrogrammot szedek, hanem 150-et, akkor már rég itt szundizna mellettem...

De a lényeg, hogy keress egy jó dokit, én a www.konzilium.hu oldalról ajánlom Solymosi dokit, van fent emailcím is, mindig hamar válaszol, írjál neki, hogy ő mit gondol az egészről, és a következő terhességig, illetve az alatt mit ajánl! Mert ekkora TSH-t le kell vinni 0,1-1 közé, és úgy próbálkozni a babával, illetve teherbeesni.

Tudom, hogy sokat vártatok rá, mi is 2 évet, és nem is hittem el, hogy jó TSH-val ennyire hamar érkezik majd a következő baba. De hidd el, nálatok is így lesz! Térj vissza a 200 mikrogrammra, 4-5 hét múlva vérvétel, és ezt akkor is tartsd be, ezt a folyamatos ellenőrzést, ha nem vagy terhes! Alapvetően te is alulműködős vagy, (L-Thyroxin), és az a gyulladással kombinálva terhesség alatt meg szokott hülyülni. A túlműködésből és szuper TSH-ból olyan magas TSH lehet pár hét alatt, hogy csak na...

Én a gyógyszeradagot már régóta magamnak állítom, - elárulom, egy orvosban sem bízom a vetélés óta...

Solymositól kérd meg a határértékeket, mert állítom, hogy az egész országban ő tudja csak egyedül, hogy terhesség alatt mik a referenciaértékek a TSH-ra és az FT4-re!

Kitartást kívánok neked, tudom, hogy kegyetlenül rossz, de látnod kell a jó oldalát, - kiderült, hogy mi volt a gond. Mert ez a kulcs ahhoz, hogy egy egészséges kisbabának adhass életet!!!

Ha bármi mást segíthetek, írj privit!

Üdv,

26 hetes kismama

2010. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom,ami veled történt.

Én is gyógyszert szedek pajzsmirigy alulműködés miatt.De a terhesség alatt szerintem inkább növelni kellene a gyógyszer adagot,nem pedig csökkenteni.Legalábbis nálam így történt.Akkor is emeltek rajta,ha teljesen jók voltak az értékeim.Gondolom biztos ami biztos alapon!

2010. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Megint én, a 26 hetes, - azért lett a TSH-m 5-ről 23, mert vetéltem. Kvázi szültem. Szülés után újabb alulműködés várható, bár ez is változó, kinek, hogy..., ugrálnak nagyon az értékek sajnos, ezért javaslom, hogy állj vissza a 200-as adagra.
2010. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem sikerül megtudni, hogy mi történhetett a Babákkal.

A szövettant nem tudom értelmezni, de a Doki szerint átlagos, amiből nem derül ki semmi.

Nem is fogok tudni megnyugodni, amíg nem sikerül újból teherbe esnem.

Ti mennyi idő után voltatok együtt a Párotokkal?

Nekem még most is, 3 hétre a műtét után van vérzésem, folyásom és azt írták a controlon a papíromra, hogy "Rendellenes méh és hüvelyvérzés".

Nekem sajnos nem igazán volt szerintem terhesgondozom, se endokrinológusom, se körzetim, mert senki nem akarta se akkor, se most levenni a TSH-t sem, magánúton kellett levetetnem és csodák csodájára visszaállt a normál szintre 2.5 .

Vérvételt pedig pont azért kellett volna, mert terheseknél bekavarhat az eredménybe a Baba és szerintem most a bizonyíték miatt nem akarták levenni.

Több Doki is megvizsgált, mert több kórházban is voltam, mert nem akartam belenyugodni, d eolyanokat mondtak, hogy hiába 2 petéjüek a másik Baba is meghal, ha érzi a veszteséget vagy ha nem halt volna meg, akkor egy életen át kereste volna a helyét, a Testvére nélkül!?

Másik endokrinológus nagyon kellene!!!

Nekem az első terhességemnél 2 hetente vettek vért, mert kb. 3-4 hetente változott az értéke, mert sajnos erősen strummás vagyok.

Sajnos az még a volt BM Kórházban volt és az a Doki nyugdíjba ment.

Ha a kórházat nem zárták volna be, talán még az én Babáim is élnének!!!

Nektek hol rendel az endokrinológusotok?

19 hetesen csak kétszer voltál vérvételen?

Akkor Te vagy nem vagy erősen strummás vagy...???

Mekkora adag gyógyszert kell szedned?

Neked volt már 23-as TSH-d is?

4 hetente elég szerintetek vérvételre járni erős strummásnak is???

Babának "csak" az idegrendszere nem tud kifejlődni, ha kevés a pajzsmirigyhormon??????

Solymosi doki hol rendel???

Az lehet, hogy gyulladásom is van.

FT4-et szerintem még nem is néztek!

Nem derült ki, hogy mi volt a gond, mert az orvosok nem ismerik be, hogy ez!?

Köszönöm a segítségeteket!

Nagyon sajnálom, hogy magamtól nem növeltem a gyógyszeradagot, de sajnos bíztam az orvosomban, pedig először nagyon elgondolkodtam, hogy másik Dokinál is megnézetem magunkat, de sajnos nem találtam TB kártyára dolgozót, a körzeti nem adott beutalót vérvételre sem és beletörödtem, hogy az orvos biztosan jobban tudja, mint én!!!

Mindenkinek jobbakat kívánok: Anita

2010. márc. 17. 19:08
 9/17 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom,tiszta szívből!

a hideg futkároz még mindig rajtam,az olvasottaktól.hihetetlen,nők miket élnek túl.a lélek fájdalma a legnagyobb fájdalom.

mégis kívánom neked szenvedő szíved nyugodalmat nyerjen.

hosszu folyamat lesz,de légy kitartó,kérd isten és az univerzum segítségét a jövő szebbé tételéhez!ha bízol benne sikerül! drukkolok nektek!

2010. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A 26 hetes vagyok, azóta már 29.

Sajnos a dokik nem mondják azt, hogy igen, a pajzsmirigy miatt haltak meg a babák... Ez olyan kijelentés lenne, hogy ilyet egy nődoki sem mer tenni. De nem is baj, nem az ő szakterületük...

Én is bántam anno, hogy nem emeltem a gyógyszeradagomat. De akkor már késő volt. De most kaptam egy másik babát, aki nem lenne, ha a tesója nem áldozta volna fel magát. Neked is erre kell gondolnod, bár baba nélkül egyelőre ez tudom, lehetetlen és rettentő nehéz. De el fog jönni az ideje!!! :)

A www.konzilium.hu oldalon megtalász mindent, Budapesten, Jászberényben, és Gyöngyösön rendel. De akkor neked a Budapest jó lesz, nem?


[link]


13e Ft az első vizsgálat, minden további 10e.

De a további-további-továbbinál már emailben is választ kapsz a javasolt gyógyszeradagra, mert nem pénzéhes, és nagyon lelkiismeretes, még aznap válaszol az emailre.


Ha strummás vagy, akkor mégjobban ingadozik a TSH, így neked különösen fontos lenne kikérni Solymosi véleményét, mert a babatervezés bizony komoly indok.


A baba idegrendszere nem tud fejlődni, igen, ha az első trimeszterben már rossz a TSH. Mert az ugye az agy, ami sokmindne másra van kihatással. És ha valami baj van a "művelettel", akkor a baba leáll a fejlődésben. Kivételek mindig vannak, - mondhatni szerencsés emberek, - de mi nem lehettünk azok, mint ahogy a többség, alulműködő pm-gyel sajnos nem kivétel...


Fel a fejjel, keresd meg Solymosit, és azt a 2,5-ös TSH-t is vidd le 1-re kb, mert hiába jó most, a fogantatás pillanatában már duplázódhat!!


Én is 3 hétig vérezgettem a műtét után egyébként, de az utolsó 1 hét abból már csak barnázgatás volt. De ugye 2 babával nagyobb a méhen ejtett seb, amit a méhlepény maga után hagyott... Nem értem, mi rendellenes van ezen... Ha 6 hét alatt nem múlik el, akkor vissza kell menni, addig viszont nem aggódnék ezen a helyedben.

Nekünk azt mondta a dokim, hogy ha már nem vérzek, akkor együtt lehetünk, így mi 3 hét után voltunk együtt rögtön. A vérzés elmúltát ti is várjátok meg, szerintem, biztos, ami biztos.


Kitartást!!

2010. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!