Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hónapos terhesen leszek...

4 hónapos terhesen leszek munkanélküli, regisztrálhatok a munkaügyi központban? Mennyi gyes, gyed, tgyásra számíthatok? Mit igényelhetek majd?

Figyelt kérdés
4 hónapos terhes vagyok. Valószinűleg megszünik a munkaviszonyom(próbaidős vagyok még és lenne több mint 1 hónapom)Nem nagyon tudom titkolni. A közvetlen vezetőmnek meg mondtam 1 hónappal ezelött, eddig tudtunk együtt titkolózni. Most közölnöm kell a nagyfönökkel, aki biztos a kirúgás mellett dönt.Más is volt ilyen helyzetben?Ti mennyi pénzt kaptatok a baba után?
2010. febr. 22. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván azonnal menj be a munkaügyibe, valami jár, de nem tudom mi, mert nem voltam ilyen helyzetben. De szerintem csak a gyes meg a csp fog járni, talán valamennyi táppénz szülésig. De a legbiztosabb az lenne, amit a munkaügyi mondana. Sőt, jobb előbb is bemneni érdeklődni, hátha ki tudod hozni a legjobbat a helyzetből egy-két tanáccsal.
2010. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor is csak a gyes és a csp fog járni, ha az elmúlt 4 évben folyamatosan volt munkaviszonyom?
2010. febr. 22. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert a tgyáshoz az kell, hogy a szülés időpontjában legyen munkahelyed vagy a szülést megelőző 42 napon belül szűnjön meg. Ez utóbbi esetben a tgyás passzív. A gyedhez pedig az kell, hogy a tgyás folyósítása alatt szűnjön meg a munkahelyed, tehát passzív tgyásra nem kapsz gyedet.
2010. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felmondás utáni 3 napban elmehetsz passzív táppénzre (maximum 30 napig), azzal is "tolódik" az időd.

Ha az elmúlt 4 évben volt legalább 365 bedolgozott (munkaviszonyban töltött) napod, akkor álláskeresési járadékra leszel jogosult. A passzív táppénzes napok is sámítanak! Minden 5 bedolgozott nap 1 járadékos napot ér (www.afsz.hu)

Kérdezd meg a munkaügyiben és az OEPtől, hogy ha a járadék alatt szülsz, akkor jogosult vagy-e GYEDre.

2010. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kapsz 9 hónap munkanélkülit a 4 éved után. Az utolsó nem számít!!! És mivel munkanélküliről mész szülni ami biztosítási jogviszony, van tgyásod és gyed-ed is!! Én is u.így vagyok és minden ok!! Ne izgulj! Menj az OEP-be és megnyugtatnak!!! Ha bmi kérdésed van, írj privibe nyugodtan, otthon vagyok a témában!
2010. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!