Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok igényelni? Gyes,...

Mit tudok igényelni? Gyes, gyed, munkanélküli? és mikortól?

Figyelt kérdés
most március 3.-án megszünt a munkaviszonyom!csak arra lennék kiváncsi hogy most vagyok 31 hetes terhes tudok még a mnkanélkülimért rohanálni van esély arra hogy kapjam.vagy azt tudjátok hogy a gyest vagy a gyeden tuom -e igányelni szülés elött vagy v.mi megoldás?mindenre kiváncsi vagyok.előre is köszönöm a válaszokat
2010. ápr. 19. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szülés előtt nem intézheted sem a gyed-et, sem a gyes-t. Menj minél hamarabb a munkaügyi központba, és jelentkezz be álláskeresési járadékra, különben sem tgyás, sem gyed nem fog neked járni, csak a 25700 nettó gyes:( meg a családi pótlék.
2010. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! A munkanélkülibe még jelentkezhetsz, azonban megszűnt a biztosítottságod, így nem fogsz kapni tgyást, gyedet csak gyest, ami 25e forint plusz a családi pótlék.

Miután megszűnt a munkaviszonyod el kellett volna menned passzív táppénzre, majd annak lejárta után rögtön munkanélkülire, ha ez kitartott volna szülésig /nem jogvesztő/ akkor járna a tgyás, gyed.

2010. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és hogyha most megyek el a munkanélkülibe akkor eltudom még inténzi??
2010. ápr. 19. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
A munkanélkülibe mindenféleképp jelentkezz, hogy a szülés időpontjában biztosított legyél, ha az vagy akkor ha megvan a tgyáshoz szükséges időd amit néznek akkor az is járni fog a 2009es év alapján!!
2010. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
el tudod, mert ha járadékot kapsz, az beleszámít a biztosítási időbe.
2010. ápr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12:18-as a passzív táppénz neki nem tartott volna ki a szülésig, mert 30 napra jár, plusz akkor is csak tgyás-ra lett volna jogosult. Ha bejelentkezel munkanélkülire, akkor kapni fogod a juttatásokat, csak figyelj oda, hogy a tgyás után vissza kell jelentkezned álláskeresésire, különben nem kapsz gyed-et. Visszajelentkezel, annak az ideje alatt igényeled a gyed-et, és utána lemondod az álláskeresésit. Csodás bürokrácia:)
2010. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!bemegyek holnap a munkanélkülibe és bejelentkezek akkor még megan az esélyem a tgyára?mert én ettől félke hogy március 3.án szünt meg a munkaviszonyom és hogy nem intéztem egyből nem is fognak majd ott velem foglakozni max munkanélküli miatt!
2010. ápr. 19. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:

12.51-es! 12.18-as vagyok :)

Ha elolvasod még egyszer a válaszom, láthatod hogy én is a munkanélkülire írtam hogy kitartson szülésig, nem a passzív táppénzre!!!/ tudom hogy 30 nap!

2010. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell folyamatosan meglennie a biztosítotti időnek, csak összesen legyen meg. Úgyis bemégy holnap, meg fogják mondani, hogy mit kell még csinálni, ne aggódj.

12.18-as, bocsi, figyelmetlen voltam, és rosszul olvastam amit írtál.

2010. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!