Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy bírjátok az egész...

Ti hogy bírjátok az egész napos hányingert, émelygést? Mit lehet tenni, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Ma vagyok pont 7 hetes. Igazából számítottam rá, hogy ez lesz, mert az első terhességemnél is folyton rosszul voltam egészen a 20. hétig. Mégis nehezen bírom az egész napos hányingert, émelygést. Ha nem eszem azért vagyok rosszul, ha eszem akkor meg azért. Volt már olyan is, hogy majdnem elájultam. Nektek segített valami, hogy jobb legyen?
2015. febr. 21. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyömbérből lehet teát főzni és jó hányinger ellen. Nekem a legtöbbet az segített, hogy kifigyeltem mi után vagyok főleg rosszul és mellozom azokat az ételeket. Hányinger így is meg van de legalább nincs hányás. Gyömbér valamennyit nekem segit amúgy.
2015. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kedden leszek 7 hetes. Úgy vagyok vele mint te. Ha nem eszek, hányingerem van... Viszont mivel hányingerem van, nemigazán tudok enni, nem kívánom a kaját... De ugye annyit sem tudok enni, hogy elmúljon a hányinger, mert akkor ugyan ott vagyok ahonnan elindultam: a hányinger nem múlik, csak erősödik.

Nekem az első terhességem, nincs viszonyítási alapom.

Egyébként nekem késő délutánra múlik valamennyire a hányinger,olyankor már nem olyan intenzív mint reggeltől kora délutánig.

2015. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én pont ellenkezőleg működök. Reggel semmi bajom és délután jön a hányinger egészen addig amig el nem alszok.


Nekem sincs étvágyam de lassan 9 hetesen már 4 kilót fogytam, próbálom néha erőltetni az evést mert ha sokáig mellőzöm a kaját, annál rosszabb. Persze nem ettem tele magam már hetek óta..

2015. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos csak akkor múlik el a hányinger ha eszek egy vajas kenyeret, piritóst, bagettet vagy valami ilyesmi szénhidrátot emiatt pedig folyton felvagyok puffadva és érzem hogy már most híztam :( 3-4 óránként jön napközben a hányinger és semmi mástól nem múlik.. Van valami ötletetek?
2015. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem múlt el semmire,16ik hétig voltam rosszul, amikor az orvos leállított az e vitaminról akkor múlt el.
2015. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nekem nem időközönként jönnek a hányingerek, hanem folyamatos :/

Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok mindig figyeltem arra, hogy egyek rendszeresen(reggeli, ebéd, vacsora), mert előtte és simán megvoltam akkor is ha egy nap csak egyszer ettem.

Ment is egy kis ideig, még pár falat reggelit is le tudtam nyomni a torkomon, miközben én soha nem tudtam reggelizni. Na de most?! Semmit nem kívánok, semmit nem akarok enni. Ha kajára gondolok fordul még egyet a gyomrom. Csak és kizárólag a citromos vizet kívánom. Ha nem tudok valami savanyút inni, vagy valami nagyon szénsavasat akkor inkább nem iszok.

És olyan sincs nálam, hogy bizonyos kajáktól kifejezetten rosszul lennék, mint ahogy itt az egyik kommentelő írta. Nem válogat a gyomrom. Ha reggel kitalálja, hogy ma komoly hányingert akar produkálni, akkor a kelés pillanatától komoly hányinger van.

Csak túl leszünk rajta egyszer! :)

2015. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hányingerem van. 7 hetes és 1 napos vagyok, és olyan ééééhes!!!!!!
2015. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!