Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen + vas készítményt...

Milyen + vas készítményt szedsz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Hányadik héttől,milyen adagolásban,és így milyenek a vérképek?
2010. febr. 12. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 24. heti terheléses vércukor méréses vérvételnél derült ki hogy a kis pocaklakóm kezdi minden tartalékomat felélni,ezért a doki javasolta hogy szedjek vasat,a Neo-Ferro-Folgammát írta fel napi 2szer 1-et.

Azóta nem volt vérkép nem tudom hogyan befolyásolta de az uh. szerint nagy a babóka,szépen fejlődik:-)

32 hetes kismama

2010. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Semmi +-t nem szedtem, végig nagyon jó volt a vérképem (VVT mindig 4,0 fölött volt...), így nem volt rá szükség...pedig 4. baba.
2010. febr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Bár én nem értek hozzá,nem tudom mi alapján írta fel a doktor a vasat,de most megnéztem a leleten amit az utánam lévő írt,a VVT szám nekem is 4 felett van,mégis vasat írt...

2010. febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A vörösvértestet és a hematokrit értéket nézik..ha mindkettő határérték fölött van, akkor nem szoktak vasat írni..nekem mindkettő fölötte volt végig, azért nem kaptam. 1. voltam
2010. febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szedek plusz vasat, a 24. heti vérvétel nekem is tökéletes volt. Kétnaponta iszom egy vas+C pezsgőtablettát, a másik napokon meg egy magnéziumot, így egyelőre a lábgörcsölést is megúsztam.
2010. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vérvétel mutatta ki a a vashiányom,Ferrofolgammát szedek,meg egy hónapig Humat-R-t kellett,ezeket az orvos mondja meg,magadtól ne szedjél semmit sem!31 hetes km
2010. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dettó ugyanaz, mint az elsőnek: terheléses cukor után Neo-Feoo-Folgammát írt fel 2x1 szemet.


31h km

2010. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem is neo-ferro-folgammát szedek, 2x1-t! a 24. héten kezdtem ezt az adagot szedni, mert a cukorterheléses vérképemnél alacsony lett a vas! előtte 1x1-t szedtem, azóta nem tudom milyen mert nem volt vérvétel!

28 hetes km

2010. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
én ma kezdem el szedni a +vasat, a tegnapi laboreredmények alapján irta fel a doki. Maltofer rágótablettát, csoki izű:D
2010. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is vashiányos lettem a cukorterheléses vizsgálat alapján, ezért napi 3x1 Maltofert szedek napi 1 db folsavval (jobb a felszívódás), mert én laktózérzékeny vagyok és a másiktól, amit a többiek írtak olyan hasmenésem és hasfájásom lett, hogy csak na...

De ez finomabb is és evés közben/után kell elrágni. A másikkal sok a macera, 1 órával előtte 2-vel utána sokmindent nem lehet enni/inni.

2010. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!