Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miylen folsav készítményt...

Miylen folsav készítményt kell szedni terhesség esetén?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok. Az Elevitet három hete szedem, de vizesedek tőle. Úgy tudom ha sok gyümölcsöt eszem, ki lehet válatni vele. VIszont a folsavat nem tudom pótolni. A folsavkészítményt az orvos írhatja csak fel? Melyiket szokták ilyenkor felírni?

Köszönöm a válaszok!


2008. máj. 19. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A folsav vény nélkül kapható a patikában,többféle márkájú van,olyat szedsz amilyet akarsz!
2008. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Több féle van, nem kell felírni, vény nélkül kapható!

Az Elevitet viszont nem tudod kiváltani gyümivel, mert ahhoz biogyümiket kellene ennünk reggeltől estig minden nap...

Próbálj meg másik vitamint, a Gravidát, vagy a Hipp Natalt!

De a 12. hétig valahogy gyűrjél le extra vitamint, mert nagyon fontos!!

2008. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Persze, nem fogok hiúsági kérdést csinálni ebből, a babám egészsége mindennél fontosabb. Még beszedem a maradék Elevitet, aztán utána megpróbálom a Gravidát. Ha szedem a vitaminkészítményt, akkor az fedezi a napi folsav szükségletet is ugye? Nem kell külön folsavat szedni pluszban?

2008. máj. 19. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:

De! Kell! Az a folsav, ami a vitaminokban van, kevés! Én szedem a Gravidát, meg napi 2 3mg-os folsavat!

Te is szedjél még plussz folsavat a 12. hétig!

2008. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pont azt olvastam,hogy az Elevitet és minden terhesvitamint úgy kísérleteznek ki,hogy megfelelő mennyiség van belőle mindenből.Ezért terhesvitamin.Semmit nem kell plusszba szedni!
2008. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom ajánlotta a gravida mellé a folsavat. Kérdezd meg az orvosodat! De túladagolni nem lehet, úgyhogy nyugodtan szedheted.

Megoszlanak a véleméynek, m czeizel endre szerinte persze, hogy elég a 800 mikrogrammm... :-)

2008. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!