Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van miért aggódnom? Mit...

Van miért aggódnom? Mit gondoltok az adatok alapján?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy butaság,de nagyon aggódom,nehogy beteg legyen a babám.

A méretei külön-külön normálisak,de összességében nem arányos!És emiatt félek,mert ezek alapján nagyobb a feje,és félek,nehogy Down-kóros legyen,vagy hasonló...

A legutóbbi méretei 33+3 hetesen:

BPD:88mm (75-89)

AC: 285mm

FL: 62mm


Utánanéztem pl a combcsontnak (FL) és ez le van maradva 1-2 héttel.De eddig is mindig kisebb volt.Erre mondta a dokim,hogy hát nem lesz nagy baba,ennyi..

De viszont ahhoz képest,hogy pici,a fejmérete pedig mindig a felső határon van!

Ezért gondolom úgy,hogy nem arányos a teste!

Remélem érthető voltam,és bocsi hogy hosszúra sikeredett,de nagyon félek!

Vélemények?Járt valaki hasonlóan?


2010. febr. 10. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Ha valami nem stimmelne, a doki már elküldött volna külön vizsgálatokra. A babák teste amúgy sem "arányos", a fejük általában a testük 1/3-a.. szóval nem hinném, hogy bármi baja lenne, ne aggódj :)
2010. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj!

Minden babának nagyobb a feje a testénél!

Hidd el,ha az orvosod Down kórra gyanakodnak,már szólt volna!

Mikorra várod? Kisfiú,kislány? Első baba?

19 hónapos kisfiú anyukája

2010. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat!

Azzal tisztában vagyok,hogy a babák feje nagyobb,de gondolom a kalkulátorokat is úgy állítják össze,hogy ezt tudják..Tehát úgy értem,hogy nem a "normálisan nagy" a feje,hanem attól még nagyobb..

húú remélem érthető vagyok..csak nagyon izgulok..

2010. febr. 10. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet, mint Nálad, és semmi baja nem lett a kisfiamnak! Teljesen egészséges, és teljesen arányos a teste. Tényleg csak annyi, hogy kis hosszal született. 51 cm, bár azt olvastam, hogy a fiúknál 50 az átlag...

9 hetes kisfiú anyukája

2010. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja,és igen első baba..gondoltátok,mi? :P

Kisfiú lesz,és márciusra várjuk.

A dokimról meg csak annyit,hogy az ő véleményére semmilyen körülmények között nem adok!

Sztk-s beképzelt doki,aki nagyon szereti riogatni a kismamákat,mindenféle hülyeséggel,de a komoly dolgokkal,meg ami tényleg fontos lenne,azzal nem foglalkozik..Sajnos nincs pénzem magándokira...különben..

2010. febr. 10. 16:35
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezném,hogy neki is nagyobb volt a feje arányaiban?

Egyébként gratulálok! :)

2010. febr. 10. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:

16:33-as vagyok.

Köszönöm!!

Igen, az UH-kon nagyobb volt a feje, a combja pedig le volt maradva 1-2 héttel. Mindig csak annyit mondtak, hogy kicsi baba lesz. És valóban nem lett semmi baja. A feje sem nagy a testéhez képest. Kicsit hosszúkás Neki hátra felé, de pont ilyen az apjának is :)

2010. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is állandóan le volt maradva a combcsontja 1-2 héttel, én is frászt kaptam ettől. Nemrég múlt másfél éves és akkora mint a 3 éves éves unokatesója.
2010. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat!

Nemsokára már úgyis kiderül,hogy minden rendben van...:P

Csak hát mi leendő anyukák...:)

2010. febr. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!