Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németországban élő kismamák?...

Németországban élő kismamák? Kérdéseim lennének, valaki esetleg aki Németországban él és terhes tud segiteni?

Figyelt kérdés
2napja tudom,hogy babát várok,de sok kérdés merült fel bennem,hiszen idegen országban élek.Örülnék ha tudnátok válaszolni.Érdekelne,hogy jár valamiféle juttatás a terhesség ideje alatt?Épp most készülök munkahelyet váltani,de félek a következményektől(pl ha kapnék X összeget a terhesség alatt,számit e hogy 1,5év után munkahelyet váltottam).Jol tudom,hogy itt nem lehet orvost fogadni?Mi a teendő a terhesség alatt,mikor hol kit kell felkeresnem..... nagyon sok kérdésem van még,légyszives aki tud segitsen :)
2015. jan. 25. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is kint èlünk Nèmetországba ès èn is kismama vagyok. Első babánk, így sokat mèg nem tudok. De azt tudom 1 èv kell ahhoz , h pènzt kapj a babára. Az utolsó 12 havi fizetèsed nèzve ,annak a 67% - át, plusz a fix 184 euro, ha jól tudom. Meg mèg valami kis összeget lehet mèg a krankasse- tól is igènyelni. Ennyit tudok egyelőre, de március elejèn megyek egy tájèkoztatóra, ahol mindent elmondanak ezzel kapcsolatban.
2015. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam terhes de tudom hogy jár a terhesség alatt 300 euro kismama ruhákra ahol számlát is kérnek .van több dolog is de ezt biztosra tudom :)
2015. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Másfél éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen,de csak minijobbal,ez is számit?Takaritok egy idösek otthonában,mikor hagyjam abba a munkát?Mikor szoljak hogy babát várok?Van már 2 lányom,de most mivel minden idegen ezen a téren,nem tudom mit mikor hol csináljak....Aranyosak vagytok,köszönöm a válaszokat,továbbra is nagyon szivesen fogadok minden infot :)
2015. jan. 25. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia van 3 facebukos csoport ahol választ kaphatsz,kaphattok kérdéseitekre.

Németországi anyatanya csoport,Gyerekkel Németországban Zsóka csoportja és a Gyerekkel Némeországban -Mit Kind in Deutschland csoport.

Sok mindent találtok ott a fájlokban,és a csajok is segítenek.

2015. jan. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eloszor is valasztasz egy neked szimpatikus orvost, akihez jarni fogsz. Nala nem szulhetsz, ugyanis itt az a rendszer mukodik, hogy annal szulsz aki eppen bent van szuleszbot fogadhatsz. 300 a gyes 184 a csaladi. A korhazi ellatas szuper, nekem nagyon jo elmeny maradt a szules. Barmi kerdesed van irj nyugodtan. :)
2015. jan. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne válts munkahelyet, hanem próbáld meg elérni a nőgyógyásznál, hogy kiírjon szülésig (Beschäftigungsverbot) akkor kapok továbbra is a teljes fizetésed, és nem kell dolgoznod se.
2015. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok.... Most olvastam csak, hogy nem teljes munkaidőben dolgozol, ebben az esetben sajnos nem tudom, hogy mi a teendő.
2015. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!