Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemsoká 7 hetes leszek. A...

Nemsoká 7 hetes leszek. A hasam még csak puffadt, olyan mintha jól laktam volna. Mikortól fog látszani az hogy terhesnek lássam magam? Mikor lesz pocak, puffadás helyett?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
ja,és a hasnak mikor kell keményedni?
2008. aug. 20. 20:35
 2/8 anonim ***** válasza:

ez teljesen változó!!Kismama és terhessége válogatja!Valakinek nagy hasa lesz és már hamar látszik,valakinek kicsi és később kezd el látszódni!Szóval változó-ezt így nem lehet megítélni!Én vékony voltam mégis a 16 hetes korig szinte semmi nem látszódott!Most is 37 hetesen-sincs óriási hasam.....pont jó így!

Boldog babavárást!

2008. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi,és boldog babvárást,és könnyű szülést neked:-)
2008. aug. 20. 20:38
 4/8 A kérdező kommentje:
bocsi,babavárást:-) elirtam neharagudj
2008. aug. 20. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
En is 16 hetestol vettem eszre hogy novekszik,bar a szomszedok meg akkor sem vettek eszre,csak ha olyan ruhaban voltam.Amugy en is sovany alkat vagyok.Aki ducibb annak szerintem sokkal hamarabb latszik.Most 27 hetes vagyok es most sem nagy a hasam bar most jol latszik hogy babas vagyok.
2008. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kemenyedni nekem eloszor 16-18 hetesen kezdett,de annyira valtozo van amikor egy heten egyszer es van mikor egy nap 5szor..de az majd kesobb..
2008. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy 12 hetes korig ha van is pocak, az nem babapocak, csak a puffadás. Akkor még a méh nem ér a szeméremcsont felé, szóval nem gömbölyödhet kifelé. Az, hogy kinek mikor és milyen ütemben kezd el látszani tényleg nagyon változó. Én magas vagyok, vékony voltam baba előtt, igaz, szedegettem magamra kilókat, de ennek ellenére 16-18 hetes koromig nem igazán vette észre senki, aki nem tudta, hogy terhes vagyok. Az eredetihez képest volt pocakom rendesen (korábban nagyon lapos volt a hasam, már szinte homorú, ahogy a párom mókázott vele), de nem volt annyira feltűnő a gömbölyödés. 20. hét után viszont úgy megindult, hogy most a 26. hétben nagyon nagy, a legtöbben azt mondják, hogy "nagyobb", vagyis idősebb terhesnek nézek ki, tény, hogy a baba is nagyobb három héttel az eredetileg besaccolt koránál.

De ez is változó, hogy kinek mi a nagy pocak, mert egy afrikai munkatársnőm azt mondja, hogy éppen csak most kezdi el rajtam látni, hogy terhes vagyok és szerinte 3-4 hónaposnak nézek ki, mert az ő anyukájának már akkor volt ekkora hasa. (Igaz, az anyja akkor már a nyolcadik gyermekét várta, szóval erre nem építek. :-))

2008. aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És még egy észrevétel, csak egy korábbi hozzászólást szeretnék javítani. Nekem eddig olyan tapasztalataim vannak, hogy a vékony nőknek a pocak hamarabb kivehető, csak azért nem feltűnő, mert általában csak oldalról látszik, szemből, hátulról alig van változás. A duciknál pedig épp úgy vettem észre, hogy nagyon későn kezd el látszódni a terhesség ténye, általában a mozgásukon és az utolsó egy-két hónapban a pocak formáján. Nekem volt munkatársnőm, akin bőven volt felesleg (alapesetben egy 25-30 kiló) és rajta 28. hétig még semmi sem látszott, még a mozgásán sem, mert előtte is kicsit medve járású volt. Itt is sok duci kismama írta, hogy a hasuk jó ideig nem nő, nem is nagyon híznak, csak annyit vesznek észre, hogy a pocakjuk már nem puha, hanem kemény, mint a terhespocak.
2008. aug. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!