Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek ha munkanélkülikén...

Mit tehetek ha munkanélküliként esek teherbe, hogy ne kelljen fizetnem a kórházi és terhesgondozási költségeket?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az álláskeresési járadék ideje alatt biztosított vagyok, de utána nem. Kérhetem hogy közmunkaprogramban dolgozhassak terhesen akár a szülésig? Vagy mi ilyenkor a megoldás?
2015. jan. 9. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
be kell menni a NAV-hoz és kérni sárga csekket, azon tudod magadnak fizetni a TB-t, pár éve én havi 4000-5000 ft körül fizettem, nem tudom most mennyi. akkor ugyanúgy minden megillet.
2015. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Közmunkát kérhetsz, de ha nem kapsz (ma már az is kegy) akkor fizetned kell a tb-t. Ha nem fizeted, akkor adósságként rajtad marad,és + fizethetsz minden orvosi kezelést.
2015. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Polgármesteri hivatalban a szociális osztályon lehet kérni mentességet a fizetés alól. Próbáld meg!
2015. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Első, Te így szültél akkor, és a terhesgondozás minden költségét is megúsztad? Én szeretnék majd amniocentézist is meg ki tudja mi jön még közbe... A mentességet meg gondolom csak annak adják aki szociális alapon kifejezetten rászorul..
2015. jan. 9. 10:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem mentesség, hanem akinek x (talán vki tudja, menni ez most) összeg alatt van az egy főre jutó jövedelem, ott átvállalja a fizetést az Önk. és akkor biztosított vagy,mintha te fizetnéd.
2015. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
dehogy szültem így. csak voltam már huzamosabb ideig munkanélküli és mivel sztk fogászom van, ezért fizettem magam után.
2015. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
en a jarasi hivatalba kaptam egy papirt azt kitoltottem bekellett regisztralnom a munkanelkulibe es igy kaptam 1 evig atvallaja az allam a. tbt. ha jol emlekszem ha 37.000 ft. felett van az egy fore juto kereset akkor nem kotelesek megadni.
2015. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6500.-ft a tb havonta! Erdemes fizetni!
2015. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Már bocs, de miért akarsz munkanélküliként babát, ha az is probléma hogy magad után fizess havonta akkor,hogy akarsz gyereket vállalni? Elég sokban van egy gyerek, azért ezt gondolod végig....
2015. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg 6810 forint havonta, és igen, mindenre jogosult vagy ugyanúgy, mintha dolgoznál. Ez tuti, én is voltam munkanélküli, így ment.

Viszont ezt terhességtől függetlenül kell fizetni, ha nem dolgozol és nem fizeti helyetted a munkaügyi kp, vagy az önkormányzat, mert a biztosításnak folyamatosnak kell lennie. Ha nem perkálod, és a NAV észreveszi, évekre visszamenőleg behajtják kamatostul.

2015. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!