Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, a munkahelyeteken...

Kismamák, a munkahelyeteken nektek is be kell mutatni a terhesgondozási kis könyveteket minden hónapban?

Figyelt kérdés
És még annyit szeretnék kérdezni: Aki már terhes volt és úgy ment férjhez nálatok is kérte a munkahely a házassági anyakönyvi kivonatot a névváltozás miatt, vagy elég volt csak az új személyit bevinni és úgy írták át?
2011. nov. 25. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Tolem nem kertek a kis konyvemet a munkahelyemen. Sot a tappenzes papiromat is faxon kuldtem, majd feladtam postan. Mivel az anyaceg telephelye Nemetorszagban van, de Mo-i telephelyen vagyok foglalkoztatva, így oda kellett kuldenem. Fuggetlen attol, hogy elotte 4 evig 'kikuldetesben' voltam/vagyok Nemetorszagba.

Osszehazasodtunk szules utan par honappal MO-n. Utana 3 hetig ott voltunk, papirokat mindent elintezni. Mikor megjottek az iratok a szuleim cimere, akkor bementem a ceghez es lefenymasoltattam ill., irtam egy nyilatkozatot, hogy felhasznalhatjak.

Ugy tudom, hogy a hazassagi kivonatot nem kertek, csak az iratokat.

2011. nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak az első kérdésre tudok válaszolni, nekem nem kellett havonta bemutatni a kiskönyvemet. Bár én közszférában dolgoztam, talán ott nem rángatják úgy az embert mint a vállalkozások...


Férjnél pedig nem vagyok.

2011. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem kellett a kiskönyvemet mutogatni a munkahelyemen. Pedig én egy maszeknál voltam.

Én csak közöltem a tényt, hogy terhes vagyok, és pont. Semmiféle módon nem kellett igazolnom ezt az állításomat. Na jó, ha egyszer bekérte volna nem csináltam volna ügyet belőle, de neked nem értem miért kell folyton bemutatni? Mit néz benne, vagy miért van rá szüksége? Dehátha ettől boldogabb, akkor mutasd meg neki. A másik kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.

2011. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem kell bemutassam a könyvecskémet. Érdekes lenne ennek a jogi alapját tudni, szerintem nem kérhetik, mert az orvosi problémák kizárólag az orvosra és páciensre tartoznak, erről kérdezz meg egy jogászt.

Mi a baba miatt házasodtunk, hogy leegyszerűsítsük a dolgokat később, és nekem kellett bevinni anyakönyvi kivonatot, a névváltozás miatt.

2011. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy, sosem kérte senki. Maximum akkor és azért kérhetnék, ha intézik az ellátást az oep-nél. Ahhoz is csak az első két oldal kell, ahol az adatok vannak és a szülés várható ideje. De egyébként szerintem senkinek semmi köze a vizsgálataidhoz, eredményeidhez, nem kérhetik, hogy mutogast, pláne minden hónapban. Minek??

Nekem a névváltozás miatt is csak a személyimet kérték. Szerintem itt sem kérhetnék az anyakönyvi kivonatot. Akár változtathatsz tök más okból is,(mondjuk csak mert nem tetszik a neved) akkor mit kérnének?

2011. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kis könyvet nem kellet bevinni soha.30 hetesen mentem férjhez és az anyakönyvi kivonat másolta kellett.És a következő fizupapíromon már a férjes nevem szerepet!
2011. nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Soha nem kérték a kiskönyvemet, mi közük is volna hozzá??! Ezek orvosi dolgok, munkáltatónak szerintem semmi köze hozzá, sőt én felháborítónak tartom. Ha a terhesség igazolása miatt kell, akkor kérj egy papírt a dokidtól, amin csak ez van rajta.
2011. nov. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!