Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hétre született babák...

33 hétre született babák történetei?

Figyelt kérdés

Lehet nem ide kellett volna kiírnom a kérdésem, de mivel 33 hetes terhes vagyok, gondoltam ide írom. Kiváncsi lennék olyan történetekre, ahol a babik erre a hétre születtek. Mi lett velük, mekkorák voltak, utána hogyan fejlődtek, megtanultak e szopizni, mennyit kellett a kórházban lenni?

Napok óta nagyon fáj a derekam, rengeteget görcsölök, székelési ingerem van, hányingerem, olyan érzésem van, mintha szorulásom lenne és nyomnom kéne. Magne B6 kis időre segít, de aztán kezdődik előlről. Rettenetesen félek, hogy meglesz előbb a babám. Egyébként betöltött 33 hetes vagyok, uh szerint a baba nagy, már 31 hetesen két kiló volt a becsült súlya. Milyen esélyeink vannak???


2010. febr. 5. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
bocsi az off ért,én még csak 24hetes terhes vagyok,de hasonlóérzéseim nekem is voltak/vannak!én is kíváncsi lennék olyanokra akik sajnos így jártak.azért drukkolok,hogy ne szülj korábban!
2010. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 34 hétre 2220gr 44cm született. Hat napig volt inkubátorban, négy napig kellett oxigént kapnia. Két hétig voltunk kórházban. Utána gyógytornára kellett vele járni. Szopizni nem sokáig szopott (két hét), mert a korán üvegből adták a tejemet neki éjszaka, meg napközben is ha kellett és hamar megszokta, hogy abból jobban jön. Így csak két hónapig kapott anyatejet, és öt hetes koráig volt csak anyatejes. Ma már négy éves, annyi maradt a koraszülésből, hogy a lábával kell kontrollra járni.(görbe a lába és lúdtalpas). Amúgy nagyon okos és ügyes nagyfiú.

2010. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam (21 hónapos) 35 hétre született. 2950g, 54 cm. 1 napot volt inkubátorban. 4 napra jöttünk haza, de 6 naposan nagyon besárgult egy napra vissza kellett vinni. Rengeteget szopizott, még a mai napig is anyatejezik. Szóval hál'Istennek nem vettük észre, hogy koraszülött lett.

Ne idegeskedj, pihenj sokat, ílyenkor már már jár az ember agya rendesen.

2010. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el a dokihoz, és ha megnyílt a méhszájad akkor kapsz egy infúziót, és nem fogsz megszülni, ilyenkor napok, órák is sokat számítanak.

Én így voltam, bementünk a kórházba és visszatartották a babámat. Kaptam tüdőérlelőt és bent voltam 5 napot, de mégis elment a nyákdugóm. 33 hetesen és 6 naposan megszületett a lányom 2350g-al. 8 napig voltunk kórházban, de senkinek nem kívánom.

Most 11 hónapos, elkezdett egy hete járni, már mond sok szót, nagyon ügyes és okos. 9 kg, de nagyon nagy szerencsénk volt. Csak a JóIstennek köszönhetjük.

Ott a koraszülött osztályon csak az én gyerekemnek, nem volt nagyobb baja, "csak" egy tüdőgyulladása. Több anyának mondták meg a fülem hallatára, hogy maradandó károsodást szenvedett a koraszüléstől a babájuk.

Az egész életemet átértékeltem azalatt a néhány nap alatt, nem tudom lesz e merszem még egy babát szülni.

2010. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok a súlymérésre nincs mit adni, nekem egy héttel a szülés előtt 2700g-ra becsülték.
2010. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban 2 bébike is 32. hétre született.

Az 1. 870 g és 34 cm, a 2. 1650 g és már nem tudom hány cm. Mindkettő kislány, azóta évek teltek el, egészséges, kiegyensúlyozott lányok, mindenféle visszamaradt dolog nélkül. Nem mondaná meg senki, hogy ilyen korán születtek.

2010. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én február 9-én lesz 1 éve,hogy 30 hétre szültem.A baba 1360 grammal született és 42 cm-el.Most 1 éves lesz 9 kg és 71 cm.Mászik,feláll,minden mellett lépeget,de még nem megy.10 hetet mindig vissza kell neki számolni mozgásilag.8! hetet voltunk kórházban és 8,5 hónapos koráig szopott mert az üveg nem kellett neki.Makk egészséges kisfiú/kop-kop-kop/és mindenki azt mondja hogy nem is látszik rajta,hogy korababa volt.Nagyon sokat jártunk/járunk gyógytornászhoz.2 havonta korautógondozásra.semmi baja se szellemileg,sem testileg.
2010. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem tudom, hogy nálam mi lesz a helyzet, ma megemeltem a Magne B6 adagot, kicsit mintha jobb lenne a helyzet, bár most meg a hangulatom elég nyomott. Azért szeretném ha még legalább egy 4 hetet kihúzna a baba, mégiscsak az lenne a normális...
2010. febr. 5. 21:28
 9/15 anonim ***** válasza:
én sógornőm példáját tudom felhozni,ő sajna előbb született mint 33 hét.ő 6 hónapra született.a súlya nem tudom mennyi volt,de már 30 éves,életerős nő lett belőle.a koraszülésnek annyi visszamaradása volt,hogy hallókészülékes mindkét fülére.
2010. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na mi a helyzet? Jobban vagy már?
2010. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!