Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17. hetes vagyok. Két hete...

17. hetes vagyok. Két hete érzem a kicsi mozgását, egyre erősebben. Ma még semmi! Állandóan a pocakomon a kezem, de sehol nem találom. Normális az, hogy így "cseendben" van? Annyira elkezdtem aggódni!

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze vannak nyugisabb napjaik,mint ahogy mi sem pörgünk minden nap 100%on. De ha nagyon aggódsz hívd fel a védőnőt,ő meg tudja hallgatni a szívhangot ha elmész hozzá
2008. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne aggodj szerintem. Van amikor alig mocorognak, sot szinte napokra eltunnek. Az enyem pl. nagy melegben meg sem mukkan. Amugy is normalis, hogy a nap 85 %-at vegigaludjak.

25 hetes mamo

2008. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, lesz még ilyen máskor is.

Én 25 hetes vagyok, és még most is az a statisztika, hogy néhány napig rendkívül aktív a baba, néha már fáj a pocakom estére, mert szó szerint majd kirúgja a ház oldalát...

Majd jön 1-2 nap, amikor alig érzem. Először nagyon kétségbeestem, mert melegfront volt és kb négy napig alig mozgott. Amikor mégis, akkor pedig olyan picit és gyengén, hogy abban sem voltam biztos, hogy ő az. (Van szívhanghallgatóm, ekkor elég sokat zaklattam vele, hogy halljam, megvan és rendben van.)

Következő alkalommal már okosabb voltam, és nyugodtabb. Most is például két napja tizedannyit sem mozog, mint a múlt hét bármelyik napján, nagyon ritkán érzem, de már tudom, hogy úgyis minden rendben. Még azért most is van nekik hely ott bőven (a te esetedben még inkább), gondolom ezért nem is érzem minden apró mozgását és az ő aktivitása sem lehet mindig egyforma. A csendesebb napokon egyébként én általában akkor szoktam érezni, amikor ülök (és sajnos nem éppen szép tartásban mindig), ilyenkor egészen lent a hüvelyemnél érzek apró mocorgást egy idő után. Gondolom összenyomom ilyenkor kicsit a pocakomat és kevesebb a hely, ezért próbál helyezkedni. Esetleg próbáld ki, csak ne sokszor, nem szabad nagyon zaklatni.

2008. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Az utolsó választ küldő kismamától kérdezem, hogy hol vette a szívhallgatót? Azt hiszem néha jól jönne nekem is:-)!

2008. aug. 19. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok. Én neten rendeltem, ebay-en keresztül. Nem magyar, némi angoltudás kell hozzá, de érdemes inkább itt venni, mert kb 5000 forintból megvan egy teljesen új készülék postaköltséggel együtt, kb két hét a kiszállítási idő Magyarországra.

Ez az például: [link]

Van belőle sok, csak ha rákeresel arra figyelj oda, hogy csak az ilyen olcsó, amelyik HongKongból jön, mert ott van a gyártó cég, tőle közvetlenül lehet ennyiért rendelni, angol és egyéb beszállítók persze már kétszer ennyiért adják ugyanazt a készüléket. A rendeléstől és az ebay-től ne félj, mert nagyon megbízható, mi nagyon sok mindent vásároltunk már innen.

A készülékről annyit, hogy ez egy elég profi doppler, már 12 hetes kortól hallható vele a szívhang, igaz, én csak olyan 14. héttől találtam meg könnyedén. Ezt azért írom, mert pár napja volt szó róla egy másik kérdésnél és ott egy kismama említette, hogy ő Magyarországon vett egy másik márkájú dopplert kb 6ezer forintért használtan, ami jónak tűnik, csak éppen kiderült, hogy az csak hetedik hónaptól lehet használni, aminek már szerintem nem sok értelme van.

Egyébként itt egy magyar leírás az angelsounds-ról, amelyik nekem is van, tehát otthon is lehet kapni, nem kell rendelgetni, csak éppen közel húsz ezer forintért árulják, ami négyszerese a rendelősnek...

[link]

2008. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem se aggódj, én 19 hetes vagyok, és a szombati rossz idő óta alig-alig mozdul meg naponta párszor, és nagyon gyengén érzem, ma már azért valamivel többet és erősebben.

2008. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak!
2008. aug. 19. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!