Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úristen, most tényleg baja...

Úristen, most tényleg baja lesz a babámnak?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, és ma voltam fogorvosnál, mert szörnyen bedurrant a bölcsesség fogam. Körülötte le kellett vágni az ínyem, mert teljesen rá volt nőve a fogamra, és nem tudott tőle rendesen nőni, és szörnyen begyulladt.adott lidokain injekciót, mondtam neki, hogy babát várok. Azt mondta, hogy ettől nem lesz baja. Utána beszéltem egy szülésznővel, ő is ezt mondta, viszont itt olvasgatok a kérdések között, és írta valaki, hogy a barátnőjének a babájának megállt tőle a szíve, mert ér összehúzó hatása van.most mi lesz? Teljesen kétségbe vagyok esve.
2014. dec. 18. 16:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam se fel,se le,mert sose szoktam pontozni. Ha kiírok egy kérdést, akkor azt azért teszem, mert választ szeretnék kapni rá. Így mindegy, hogy ki mit válaszol, mindegyik hasznos, és örülök ha érkeznek válaszok, így én sohasem pontozok.
2014. dec. 18. 17:20
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen csináltattam meg a fogam, 3 lidokain injekciót kaptam és semmi baja nem lett egyikünknek sem! Mondjuk a fogorvos azt mondta, h többet már nem adhat,mert abból esetleg tényleg probléma lehet.
2014. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem egy fecskendőből négy helyre fecskendezett. Az négy injekciónak számít?
2014. dec. 18. 17:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Az egy adag, amit 4 felé osztva kaptál meg :)


Nyugi, ne stresszelj, nem lesz semmi baj!

2014. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én többször is kaptam lidokaint a terhesség alatt. Egészséges fiam született. Ne aggódj!
2014. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Altatásos nyílt hasi műtétem volt középidős terhesen. Mindketten makk egészségesek vagyunk, csodálatos kisfiam született. Ha az altatótól, műtéttől és attól, amiket utána kaptam nem lett baja, akkor egyetlen lidokain injekciótól, ami helyileg hat csak, nem lesz semmi bajotok, hidd el! Tudom, hogy fáj a fogad, de tekints erre úgy, mint egy kényelmetlen apróságra! Nem fogja befolyásolni a fejlődését.
2014. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon remélem. És majd csak 3 hét múlva lesz ultrahang.
2014. dec. 18. 19:42
 18/20 anonim ***** válasza:

A Lidokainnak valóban van érhúzó hatása, de csak helyileg. Pont azért lehet nyugodtan alkalmazni terhesség ideje alatt is, mert csak helyileg fejti ki hatását. Szép is lenne, ha az egész szervezetre kiterjedő érösszehúzódást váltana ki. Katasztrofális következménnyel járna bárki esetében, biztos betiltották volna.

Nagyon sajnálom az illető hölgyet. De ilyen tragédia után az ember keresi a választ, és sokszor olyan indokot talál, ami nem reális. Valszeg ez lehetett az ő esetében is.

Tényleg ne parázz! (Ha számít még az előző válaszok után, én is többször kaptam lidokain injekciót a terhességem alatt, semmilyen hatása nem volt a babára. Egészséges 9 hónapos kisfiam van.)

2014. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kevés embernek volt annyi kezelése terhesen, mint nekem. Brutálisan elromlottak az előtte egészséges fogaim, talán 15 fúrás lehetett, 1 húzás, 2-3 helyi röntgen, már nem számoltam a végén. Mindent minimális adagokkal csináltak a terhesség alatt, de azért kaptam rendesen. Hidd el, nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy bármiféle negatív hatása lesz a babádnak.


Annak az illetőnek, ha egyáltalán igaz a történet, erősen kétlem, hogy bizonyíthatóan ettől állt meg a baba szíve.

Nem azt mondom, hogy ez a "kimész az utcára és fejedre esik egy cserép kategória", de azért még mindig tízerzed százalékokról beszélünk.


Viszont a fájdalomcsillapítók már más tészta, terhesség (és szoptatás alatt) csak paracetamol szabad szedni, ami kb mint halottnak a csók. Talán fél órára ha csökkenti a fájdalmadat, de ennél erősebbet (és pláne gyulladáscsökkentőt) csak nagyon indokolt esetben lehet szedni. Ajánlom inkább a hideg sós-kamillás vízzel való öblögetést, az is gyulladáscsökkentő és nyugtató hatású.


Szóval amíg lehet, bírd ki a fájdalmat, de természetesen azért nem kell megőrülni tőle, az is ugyanolyan ártalmas tud lenni.

2014. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az az idegeskedés, amit csinálsz, többet árt.
2014. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!